Z nieba na ziemię

W dniach 2–5 stycznia 2011 r. W Dubaju odbyły się 2. Międzynarodowe Mistrzostwa Spadochronowe oraz Puchar Zatoki Perskiej w skokach spadochronowych DIPC i Gulf Cup 2011 pod patronatem szejka Hamdana bin Muhammada bin Rashida Al Maktouma, księcia emiratu. ZEA i Skydive Dubai.

W tym roku zawody najbardziej profesjonalnych spadochroniarzy na świecie odbyły się w trzech głównych kategoriach: swoop - pilotowanie szybkich zadaszeń spadochronowych z lądowaniem nad basenem, akrobatyka grupowa (czwórki) i klasyczne spadochroniarstwo.

90 pilotów z 28 krajów świata wzięło udział w zawodach nurkowych, 26 drużyn, w tym sześć kobiet, z 17 krajów (w tym z Rosji, Republiki Białorusi, Kazachstanu i Ukrainy), a ponad 100 uczestników klasycznych zawodów wzięło udział w akrobacjach grupowych spadochroniarstwo przybyło z 28 krajów.

Trzy rosyjskie drużyny rywalizowały w czwórkach mężczyzn, jedna w kobietach. Zespoły dokładności przyłożenia kobiet i mężczyzn oraz drużyna pilotująca kopuły również zaprezentowały swoje umiejętności w Pucharze Dubaju.

Według wyników konkursu drużyna rosyjska otrzymała dwa złote medale, jeden srebrny i dwa brązowy. „Złoto” zostało zdobyte za dokładność drużynowego lądowania w grupie kobiet: Lubow Ekszikejewa, Olga Lepezina, Elena Laktionowa, Evgenia Furman, Swietłana Klenina. Kolejny złoty medal otrzymał Olga Lepezina za indywidualną dokładność przyziemienia.

Srebro na tym samym dyskuPlina - indywidualna dokładność - trafiła do Eleny Laktionova. Męskiej grupie Rosjan, w skład której wchodzą: Dmitrij Maksymimow, Witalij Tuzow, Aleksiej Burenin, Dmitrij Mastafanow, Aleksiej Bykow, udało się zdobyć „brąz” za zespołową dokładność lądowania. Brązowe medale otrzymali również sportowcy, którzy występowali w grupowej dyscyplinie akrobatyki (czwórki): Elena Chistova, Zhanna Kazakova, Maria Serova, Elena Mazaeva, Andrey Karin.

Większość sportowców uczestniczących w rosyjskiej narodowej drużynie spadochronowej to światowej klasy mistrzowie sportu i wielu mistrzów świata. Jeśli mówimy o męskiej części zespołu, to jego głównym kręgosłupem są byli absolwenci Ryazan Higher Military Airborne School, z ogromną liczbą skoków wykonanych w różnych warunkach. Według członków rosyjskiej drużyny narodowej „skakanie w Dubaju to przyjemność, dobra widoczność i łagodny wiatr, bez szarpnięć, więc łatwo jest obsługiwać spadochrony”.

Drużyna białoruskich kobiet w sporze z najsilniejszymi spadochroniarzami na świecie zajęła drugie miejsce. Republikę Białorusi reprezentowali sportowcy wojskowi - mistrzowie sportu międzynarodowej klasy Ludmiła Gawrilenko, Natalia Zimina, Oksana Fomina, mistrz sportu Waleria Kotowa. W skład drużyny narodowej wchodziła uczennica DOSAAF Elena Stalkova, międzynarodowa mistrzyni sportu. Ponadto Natalia Zimina zajęła trzecie miejsce w konkursie indywidualnym.

Trzecie miejsce - zespół Polski. Sportowcy z Kazachstanu występowali bardzo godnie. Spadochroniarze ze Słowenii, Czech, Norwegii i innych krajów europejskich wystąpili przeciwko przedstawicielom naszych drużyn o zwycięstwo we wszystkich dyscyplinach. Wszyscy uczestnicy i sędziowie jednogłośnie deklarują, że Dubai Cup staje się jednym z najbardziej prestiżowych i znaczących zawodów spadochronowych na świecie.

Masz więc szansę zobaczyć, jak nasze zespoły wystąpią w przyszłym roku w miejscu niedaleko słynnego nadmorskiego hotelu Habtoor Grand w Dubaju.

Obejrzyj wideo: CHMURA SPADŁA Z NIEBA NA ZIEMIE? NAGRANIE! Jak to możliwe?! (Wrzesień 2019).