Bojownicy szabli z Uzbekistanu zdobyli srebro w Dubaju

Przedstawiciele reprezentacji Uzbekistanu po raz pierwszy zdobyli medal kontynentalnych mistrzostw szermierki szablą.

Szermierze szabli z reprezentacji Uzbekistanu zdobyli srebrny medal w występach drużynowych na Mistrzostwach Azji wśród kadetów i juniorów, które odbyły się od 24 lutego do 5 marca w Dubaju (ZEA), powiedział Federacji Szermierczej Gazeta.uz.

Dzięki udanym występom w zawodach osobistych drużyna narodowa - Sherzod Mamutov, Pazylbek Genzhebaev, Zhaloliddin Dushamboev i Bobirjon Rasulov - rozpoczęli występ w ćwierćfinale. Na tym etapie turnieju Uzbekowie pokonali przedstawicieli Jordanii z wynikiem 45:23.

W półfinale Uzbekistan pokonał Kuwejt w napiętej konfrontacji - 45:44. W finale Uzbecy przegrali z rywalami z Korei Południowej z wynikiem 45:26.

Jak zauważono w federacji, jest to pierwszy medal kontynentalnych mistrzostw szermierki szablą w historii Uzbekistanu.

Obejrzyj wideo: Sukhoi Su-27 Sukhoi Su-30 Sukhoi Su-33 Sukhoi Su-34 Sukhoi Su-35 Sukhoi Su-37 Shenyang J-11 (Może 2024).