ZEA zatwierdza krajowy program naukowy

W zeszłą niedzielę ZEA zatwierdziły Narodowy Program Nauki do 2031 r.

W przeddzień ZEA jego wysokość szejk Mohammed Ibn Rashid Al Maktoum zatwierdził Narodowy Program Naukowy do 2031 r. Celem programu jest zastosowanie zaawansowanej wiedzy naukowej do rozwiązywania przyszłych problemów i wspieranie rządu w osiąganiu celów Narodowego Programu ZEA do 2021 r. Oraz Planu Stulecia ZEA do 2071 r.

Wraz z tym dokumentem jego wysokość szejk Mohammed Ibn Rashid Al Maktoum, wiceprezydent, premier ZEA i władca Dubaju, również zatwierdził strategię rozwoju zaawansowanej wiedzy naukowej do 2021 r.

„Rozwój innowacji i nauki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest najlepszą inwestycją, która może być ukierunkowana na realizację celów przyszłości, a także kluczowym narzędziem przekładającym kreatywny potencjał ludzkiego umysłu” - podkreślił szejk Mohammed.

Szejk dodał również: „Rozwój mocy naukowców i kreatywnych umysłów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zapewnia im niezbędne narzędzia i zasoby do przekształcania wiedzy naukowej w działania praktyczne, co pozwala naszemu krajowi śmiało wkroczyć w przyszłość, opierając się na nowoczesnych technologiach i zaawansowanej wiedzy naukowej”.

„Wiedza naukowa stanowi rozwiązanie wielu problemów i odpowiada na wiele pytań, ale to wszystko nie będzie miało znaczenia bez praktycznego zastosowania kapitału intelektualnego”.

„Krajowy program naukowy odzwierciedla podejście i metody rządu oparte na przyszłym planowaniu, proaktywnym myśleniu i innowacyjnym podejściu. Naszym zadaniem jest uczynienie ZEA twierdzą zaawansowanej nauki oraz wyjątkowym centrum przyciągania naukowców i innowatorów. Cieszymy się z ich wkładu i partnerstwa z nami w tworzenie lepszej przyszłości dla ludzi ”- powiedział wiceprezydent.

„Mamy każdą okazję, aby zmienić ZEA w centrum wiedzy naukowej i innowacji. Wierzymy, że nasi naukowcy, których potencjału nie mamy wątpliwości, osiągną wielki sukces w tej dziedzinie”, kontynuował Sheikh Mohammed.

Obejrzyj wideo: Subways Are for Sleeping Only Johnny Knows Colloquy 2: A Dissertation on Love (Luty 2020).