Policja w Dubaju wybaczy drobnym przestępcom ruchu drogowego

Policja w Dubaju usunie grzywny za niewielkie wykroczenia drogowe od rzetelnych kierowców.

Dubaj, ZEA. Policja w Dubaju zastosowała kolejną ulgę dla sumiennych kierowców - agencja usunie z nich kary za drobne naruszenia przepisów ruchu drogowego, aby mogli zachować skumulowane rabaty na grzywny otrzymane do lutego 2019 r.

„Nie możemy pozwolić, aby sumienny kierowca, który przestrzegał zasad przez sześć miesięcy i uzyskał 50% zniżki na grzywny otrzymane przed lutym tego roku, zakończył wszystkie starania z powodu drobnych naruszeń popełnionych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy”, powiedział major generalny Abdullah Khalifa Al Murray, naczelny dowódca policji w Dubaju.

Przypomniał, że od 6 lutego 2019 r. W Dubaju obowiązuje nowy system regulacji grzywien: co 3 miesiące kierowcy pilnie przestrzegający przepisów ruchu drogowego otrzymują 25% zniżki na grzywny otrzymane przed wejściem w życie nowej zasady. Zatem po 6 miesiącach rabat wynosi 50%, po 9 - 75%, a po roku - 100%.

Wcześniej „grzywny rozliczeniowe” sugerowały, że kierowca nie powinien popełniać żadnych naruszeń, ale teraz zasady zostały uzupełnione i dopuszczają drobne naruszenia, które nie wpłyną na kumulację rabatów. Nie podano dokładnie, które naruszenia są uważane za niewielkie, ale arabska prasa wyjaśniła, że ​​dotyczy to działań kierowcy, które nie zagrażają życiu i zdrowiu innych ludzi.

Od czasu uruchomienia nowej inicjatywy 457 154 kierowców otrzymało 25% rabatów, a łączna liczba wykroczeń drogowych wyniosła 1 260 046. W tym samym okresie liczba ofiar śmiertelnych wypadków spadła do 20 z 29 w tym samym okresie ubiegłego roku. Liczba wypadków od lutego do sierpnia spadła do 43 947 z 48 247.

Obejrzyj wideo: AFROMENTAL - ZAUFAJ" piosenka z filmu KOBIETA SUKCESU" (Grudzień 2019).