Gwiazda wschodzi nad Arabią - zwiastunem przeziębień

Czerwony gigant pojawił się na niebie nad Arabią, która jest uważana za zwiastun wyjątkowo mroźnej zimy - tajemniczej gwiazdy Antares.

Antares jest najjaśniejszą gwiazdą w gwiazdozbiorze Skorpiona, położonym prawie w jego środkowej części i około 600 lat świetlnych od Ziemi. Jego nazwa została przetłumaczona z greckiego na „przeciw Aresowi” (czyli Marsowi), ponieważ jego czerwony kolor naprawdę przypomina Marsa.

Antares znajduje się 555 lat świetlnych od Słońca: jego masa jest tylko 12 - 13 razy większa niż Słońce, ale jego rozmiar jest naprawdę gigantyczny - jego promień wynosi ponad 350 milionów kilometrów. Starożytni ludzie, uwiedzeni niezwykłym kolorem gwiazdy, patrzyli z podziwem na Antaresa, w Egipcie modlili się za niego, w Persji uważali go za gwiazdę królewską.

Arabscy ​​astronomowie nazywali Antares Kalb al-Akrab, czyli „Serce Skorpiona”. To ona przewidziała początek mroźnej zimy. Według Hassana Al Hajeri, dyrektora Dubai Astronomical Center, dla arabskich żeglarzy, pojawienie się Antaresa na niebie oznaczało nadejście zimnej pogody, silnych wiatrów i ulewnego deszczu.

„Ten gigant znajduje się blisko centrum naszej galaktyki. Pojawia się w środku zimy, zwykle w grudniu, i symbolizuje początek chłodnego sezonu Marabanei. Gwiazda jest wyraźnie widoczna na niebie przed świtem. Mówią, że jeśli nie zaczniesz nosić zimowych ubrań w tym czasie, możesz zachorować „W dzieciństwie rodzice poprosili nas również, abyśmy przestali bawić się w wodzie” - powiedział Al Hajeri.

Jak zauważono w Narodowym Centrum Meteorologii i Sejsmologii, temperatura zewnętrzna w ZEA zaczęła spadać, począwszy od soboty, 8 grudnia. Prognozy zauważyli, że ten dzień można uznać za początek okresu zimowego.

Obejrzyj wideo: Mark Passio - Fałszywi chrześcijanie. Fake Ass Christians 12 napisy PL (Styczeń 2020).