Virgin Galactic zbuduje pierwszy regionalny port kosmiczny w Abu Zabi

Według George'a Whiteside'a, dyrektora generalnego Virgin Galactic, firma zamierza zbudować pierwszy port kosmiczny w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, przy pomocy którego czas potrzebny na przelot z Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Stanów Zjednoczonych i odwrotnie może zostać skrócony z kilkudziesięciu godzin do jednej godziny.

„Zgodnie z umową podpisaną między dwiema firmami w 2009 r. Abu Zabi otrzyma wyłączne prawo regionalne, aby zapewnić, że na swoim terytorium, z zastrzeżeniem wydania wszystkich stosownych zezwoleń, Virgin Galactic zbuduje pierwszy regionalny port kosmiczny, a także zaczął się rozwijać komiksowa turystyka i naukowe loty kosmiczne - powiedział Whites. - Być może w niedalekiej przyszłości będziemy świadkami tego, jak nowa generacja naszego statku kosmicznego z łatwością poleci z Abu Zabi do Nowego Meksyku ... za godzinę „Będzie to pierwsza para miast, która łączy dwa odległe kontynenty z korzyścią dla wszystkich”.

Przypomnijmy, że Virgin Galactic jest spółką zależną Virgin Group, której właścicielem jest znany brytyjski biznesmen Richard Branson. Jak informowaliśmy w lutym 2012 r., Virgin Galactic planuje rozpocząć loty testowe swojego pierwszego statku kosmicznego poza atmosferą ziemską do końca tego roku. Jeśli przejdą normalnie, komercyjne loty kosmiczne turystyczne zaczną być wykonywane w 2013 lub 2014 roku.

Zarząd Virgin Group mianował już szefa Virgin Galactic, który będzie odpowiedzialny za budowę centrum kosmicznego w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Docelowo ten port kosmiczny stanie się drugą bazą już istniejącego amerykańskiego portu kosmicznego Spaceport America, zlokalizowanego, jak już wspomniano, w stanie Nowy Meksyk.

Obejrzyj wideo: Land Rover - In global partnership with Virgin Galactic (Kwiecień 2020).