All Stars Lori Rodkin

Wywiad: Elena Olkhovskaya

Szybko przechodzi przez hol hotelowy, w którym zaplanowano spotkanie, i siedzi na proponowanym krześle, brzęcząc w wielu bransoletkach. MINIATUROWA KOBIETA W NIEMOWLĄCEJ JEDWABIOWEJ KAPTURZE Z ORZECHEM „WĄŻ”, WYSOKIEGO SUKIENKI ODZIEŻOWANEJ WŁOSIE. POZNAJ LORI RODKIN JEST PROJEKTANTEM, KTÓRZY UWIELBIAJĄ CAŁE ŚWIĘTO I NIE TYLKO ... TO JEST DZISIAJ W DUBAJU, GDZIE JEJ KOLEKCJE WYSTAWIA SIĘ W LEVANT BOUTIQUE I JUTRO. POTRZEBUJĘ CHWILI ....

Lori, powiedz mi, jaka jest tajemnica fenomenalnej popularności twoich biżuterii?

Myślę, że tajemnica tkwi na powierzchni - moja biżuteria jest wyjątkowa, odkąd zacząłem nowy trend w branży jubilerskiej. Kiedy po raz pierwszy stworzyłem te pierścienie (pokazuje dwa srebrne pierścienie, które całkowicie zakrywają moje palce i wyginają się w paliczkach, jak zbroja rycerska - ok. Ed), rynek nigdy wcześniej nie widział czegoś takiego. Natychmiast przyciągnęły uwagę światowej sławy, gwiazd Hollywood, piosenkarzy rockowych, a nawet żony prezydenta USA Michelle Obamy.

Jestem pewien, że duża i chwytliwa biżuteria, niekoniecznie zwieńczona dużymi diamentami, przyciąga uwagę, są również luksusowe i seksowne. Nie bez powodu wiele osób mówi, że kiedy widzą moją biżuterię w oknach, mimowolnie zatrzymują się, aby zbadać je bardziej szczegółowo. Moja biżuteria wygląda wyjątkowo, ponieważ jest zabawniejsza niż klasyczna biżuteria diamentowa. To wszystko.

Czy pamiętasz, kto kupił twoją pierwszą biżuterię?

Och, moją pierwszą biżuterią był pierścionek z brylantem z czaszką, który zrobiłem w 1989 roku. I została kupiona przez Elizabeth Taylor. Została moim pierwszym klientem. To było takie słodkie. Przyszła do mojego studia ze swoim małym psem i bez końca leczyła swojego psiaka kawałkami cukru, które były układane w wazonach w całym studiu, powiedziała: „Kochanie, nie mogłeś przyjść do mnie i przynieść biżuterię. Pamiętaj tylko, że powinni być trochę szalonym. ” Przyniosłem jej różne produkty, a ona, nakładając każdy z nich na twarz, powiedziała: „Kupię różowy, a to niebieski”, skupiając się wyłącznie na kolorach. Potem często ją widywałem. Była bardzo piękna, a jednocześnie niesamowicie urocza i łatwa w komunikacji, jak mała dziewczynka. W Disneylandzie obchodziła nawet swoje 60. urodziny, a Michael Jackson, dla którego wykonałem również biżuterię, zaśpiewał dla niej „Happy Birthday”!

Lori, w twojej biżuterii używał różnych materiałów i ich kombinacji. Z czym najbardziej lubisz pracować?

Naprawdę lubię diamenty i klejnoty. Tylko ja kocham, kiedy nie są takie same jak zwykle. Moim osobistym trendem jest używanie surowych diamentów w biżuterii, ponieważ pociąga mnie ich brak światła. Moja biżuteria może być bezpiecznie noszona z jeansami i butami oraz z elegancką suknią wieczorową, a jednocześnie wyglądać jak nikt inny i efektowna. Chcę kobiety, wybierając biżuterię, starając się zawsze wyglądać wyjątkowo. Dlatego główna zasada - brak zasad! Nie musisz bać się łączyć niedorzeczne.

Skąd pomysł na zastosowanie na twarzach i ciałach modeli pokazujących biżuterię, rysunki koronkowe, tak podobne do tatuaży?

Chciałem się wyróżnić! Zdecydowałem się na body art. Każdy model był ręcznie malowany. Pomyślałem o tym na festiwalu muzycznym w Los Angeles. Tam jeden piosenkarz miał tatuaże przypominające skórę węża. I pomyślałem, że może być fajnie!

Gdzie oprócz USA są najlepiej sprzedające się kolekcje Loree Rodkin?

Dziwnie w Japonii. Moimi głównymi klientami są lokalne gwiazdy rocka. Początkowo latali do mnie w Stanach Zjednoczonych, ponieważ wiedzieli, że moja biżuteria została łatwo wyprzedana przez gwiazdy Hollywood, a następnie zdecydowałem się sprzedawać moje produkty w Krainie Wschodzącego Słońca. Następnie w Moskwie i dzięki tej samej rosyjskiej firmie partnerskiej wprowadziliśmy moją markę w Courchevel i Paryżu. Oczywiście, USA, Londyn. Więcej Kazachstanu, Ukrainy, Austrii, Grecji, Cypru, Hongkongu. I oczywiście butiki Dubaj i Levant na Bliskim Wschodzie. Następne w moich planach są Korea, Indie i Brazylia.

Czy masz stałych rosyjskich klientów?

Tak, oczywiście, tylko nie mogę wymienić ich wszystkich po imieniu. Ale wiem na pewno, że moja biżuteria jest noszona z przyjemnością przez wszystkie najbardziej znane kobiety mody znajdujące się na liście „A”. Praca z klientami z Rosji była dla mnie bardzo interesująca. I muszę powiedzieć, że Rosjanie mają nienaganny gust i wyczucie stylu.

Jak kupujący z Bliskiego Wschodu postrzegali wygląd Twoich kolekcji w butikach Levant?

Wydaje mi się, że reakcja kupujących na Bliskim Wschodzie była bardziej niż pozytywna. Jeszcze zanim się tu pojawiłem, moje kolekcje zostały usłyszane, ponieważ pracuję z wiodącymi gwiazdami rocka świata, takimi jak Elton John, Madonna, Cher, Jennette Jackson i wiele innych. Mam szczęście, ponieważ lista moich klientów jest ogromna. Jestem dumny, że moja praca przynosi radość. To wspaniale!

Jakie wrażenia mogą zmusić Cię do stworzenia nowej kolekcji?

Wszystko jest absolutnie: niesamowita architektura, którą widzę na przykład tutaj w Emiratach, stare kolekcje biżuterii w stylu Art Deco i Art Nouveau od Sartier, kunszt jubilerski minionych stuleci, vintage tkaniny, okna w świątyniach lub sylwetki meczetów ... Wszystko to i wiele więcej inny może być zawarty w ciekawej biżuterii. Musisz tylko widzieć. Uwielbiam odwiedzać muzea w różnych krajach. Wszystkie ekspozycje, zwłaszcza biżuteria, jakby ze mną rozmawiały .... Naprawdę chcę opublikować dużą książkę z moją biżuterią, aby każdy mógł ją przeczytać.

Dziękuję Lori! Życzymy dalszych sukcesów i nowych kreatywnych pomysłów!

Obejrzyj wideo: Loree Rodkin - An exclusive Bangkok interview with designer extraordinaire (Listopad 2019).