Aby garnitur usiadł

Wywiad: Elena Olkhovskaya

Mistrz krawiecki i reżyser Ermenegildo Zegna, Avugusto Cantone, jest ubrany prosto i wie, jak dopasować idealnie dopasowany garnitur do standardów klienta. Pomimo ogromnej liczby gotowych linii męskiej odzieży oferowanych dziś w wielu butikach i domach towarowych, prawdziwi dżentelmeni wolą obnosić się w szytych na miarę garniturach. A ponieważ z roku na rok jest coraz więcej takich dżentelmenów, usługa „szyta na miarę” (dosłownie z angielskiego „szyta na miarę”) zyskuje coraz większą popularność na świecie. Rozmawialiśmy z Augusto Cantone o tym, co jest potrzebne do „garnituru do siedzenia”.

Augustusie, proszę powiedz mi, kiedy Ermenegildo Zegna, znana z wysokiej jakości odzieży męskiej, zaczęła oferować niestandardowe usługi odzieżowe „Su Misura”?

Ten rodzaj usługi po raz pierwszy zaoferowaliśmy naszym klientom w 1972 roku. W rzeczywistości zbiegło się to z początkiem produkcji gotowych kolekcji odzieży pod marką Ermenegildo Zegna, ponieważ początkowo firma zajmowała się wyłącznie produkcją wysokiej jakości tkanin.

Pod koniec lat 60. firma postanowiła rozpocząć produkcję garniturów męskich, aw 1972 r. Zaprezentowano publiczności nasze pierwsze kreacje, a także usługi związane z krawiecką odzieżą męską. Dziś oferujemy usługi krawieckie w naszych flagowych sklepach w okolicy do świata.

Jak działa ten system?

Zapewniamy klientom szeroki wybór tkanin kostiumowych, od klasycznych szarych, niebieskich i czarnych po sezonowe kolekcje, które są aktualizowane co sześć miesięcy. W ten sposób pokazujemy klientom nowe trendy, modne kolory i faktury, aby mogli określić styl i wygląd swojego stroju.

Na przykład w naszym katalogu kolekcji wiosna-lato 2011 pokazujemy gotowe kombinacje najmodniejszych i najmodniejszych tkanin na kurtki, koszule, krawaty i spodnie. Ważne jest, aby pokazać klientowi, jak będzie wyglądać pełny kombinezon, ponieważ wielu nie może samodzielnie decydować ani wyobrazić sobie ostatecznego wyniku. To właśnie oferuje Ermenegildo Zegna, ponieważ nie tylko szyjemy kostiumy na zamówienie z proponowanych tkanin, ale w rzeczywistości udzielamy klientom porad na temat modnego stylu i indywidualnego wyglądu. Mówimy im: „Nie bądź konserwatywny, staraj się podążać za modą nawet w garniturze. W końcu to twój wizerunek!”

Dlaczego Twoim zdaniem usługi krawieckie stają się coraz bardziej popularne wśród mężczyzn na całym świecie?

Myślę, że istnieją dwa główne powody. Pierwszy to niestandardowe rozmiary - zbyt krótkie lub wysokie, cienkie lub pełne. W rzeczywistości większość ludzi na świecie musi „dostosować” gotowe garnitury, które pasują do ich standardowych rozmiarów. Czasami mężczyźni kupują mu kurtkę jednego rozmiaru, a spodnie mu w parze - innej. Dlatego wielu ludziom łatwiej jest zamówić garnitur według ich standardów i mieć 100% pewności, że w razie potrzeby usiądzie na figurze.

Drugim powodem jest potrzeba wyłączności i podkreślonej osobowości. Nawet jeśli dana osoba jest gotowa, ubrania są idealne, może nie lubić modelu lub koloru, chce kurtkę zapinaną na jeden guzik zamiast dwóch lub długość rękawów nie będzie mu odpowiadać. Ponadto zamożni ludzie lubią personalizować garnitury i koszule, gdy nazwisko właściciela znajduje się na wewnętrznej metce na podszewce lub mankietach, oprócz nazwy marki. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoja kurtka będzie jedyną na świecie.

Tak, a jeśli nagle się zgubi, można go znaleźć po imieniu właściciela ...

W przypadku, gdy znalazca chce go zwrócić (śmiech).

Co jeszcze można personifikować, dopasowując garnitur?

Cokolwiek Sylwetka, liczba guzików, elementy ozdobne, podszewka. Na przykład cztery guziki na rękawach kurtki, z których tylko jeden jest odpięty, są standardową opcją. Na życzenie klienta krawiec może to zrobić, aby dwa, trzy i wszystkie cztery guziki zostały odpięte. I tak dalej.

Jak długo trwa zwykle kompletowanie kompletu ubrań (kurtka, spodnie, koszula, krawat) dla klienta?

Średnio od momentu wykonania pomiarów do dostarczenia klientowi gotowego zamówienia zajmuje to około czterech do pięciu tygodni. Zwykle spędzamy jedno spotkanie w sklepie, podczas którego dokonywane są pomiary, wybierane są wszystkie tkaniny i składane jest zamówienie. Następnie wysyłamy zamówienie do fabryki we Włoszech, po czym przybywa tu ponownie i następuje drugie dopasowanie. Jej celem jest wyeliminowanie drobnych nieścisłości i wreszcie „nałożenie” garnituru na figurę: dostosowanie długości spodni, rękawów i tak dalej. Następnie wprowadzamy wszystkie zaktualizowane dane do naszej bazy danych, gdzie są one stale przechowywane. Zatem przy składaniu kolejnego zamówienia klient nie będzie musiał ponownie przechodzić przez całą procedurę wykonywania pomiarów.

A jeśli dana osoba schudnie lub wyzdrowieje?

Pierwsza opcja jest lepsza; szycie jest zawsze łatwiejsze (śmiech). W takich przypadkach wprowadzamy zaktualizowane dane do bazy danych.

Kto jest zaangażowany w dokonywanie pomiarów i przyjmowanie zamówień w różnych krajach?

Mamy zespół specjalistów, którzy przylatują na spotkania z klientami i szkolą lokalnych pracowników naszych flagowych sklepów w zakresie prawidłowego wykonywania pomiarów i składania zamówień. Osobiście latam do ZEA przez sześć lat. Bardzo ważne jest dla nas budowanie nie tylko zaufanych relacji z każdym klientem, ale także systemu jako całości, aby działał jasno i bezawaryjnie, nawet gdy ja osobiście lub moi zastępcy nie jesteśmy w stanie kontrolować tego, co dzieje się w jednym z naszych sklepów. A jeśli na przykład osoba w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pilnie potrzebuje nowego garnituru, może łatwo skontaktować się z pracownikami sklepu, a oni zrobią wszystko, co konieczne, aby zrealizować to zamówienie.

Czy masz wielu klientów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na Bliskim Wschodzie?

Zwykle nie rozmawiamy o konkretnych numerach i nie ujawniamy informacji o bazie klientów. Być może odpowiem w ten sposób - w ostatnich latach z powodzeniem rozwija się segment indywidualnego krawiectwa odzieży męskiej z Ermenegildo Zegna w regionie Bliskiego Wschodu. Nasz flagowy butik w Dubai Mall ma zaledwie dwa lata, ale już widzimy duże zainteresowanie nim i oferowanymi przez nas usługami, z których korzystają nie tylko mieszkańcy regionu, ale także wielu turystów z różnych krajów.

Jak się mają sprawy z rosyjskimi klientami?

Muszę powiedzieć, że usługa krawiecka jest bardzo pożądana w Rosji, do której również wybieram się przez wiele lat. Rosyjscy klienci Ermenegildo Zegna to głównie podróżujący biznesmeni, z którymi mamy bardzo dobre relacje. Często przylatują do nas w Mediolanie, Nowym Jorku i Dubaju, to znaczy możemy powiedzieć, że stworzyliśmy pewną społeczność Zegna, co jest bardzo ważne.

Na samym początku moich podróży do Rosji 10 lat temu bardzo dobrze pamiętam, jak musieliśmy wyjaśnić wielu klientom z Rosji, że rękawy kurtek nie powinny być przykryte pół rękawami, ale z jakiegoś powodu uważano za modne noszenie kurtek z długimi rękawami w twoim kraju. Teraz czasy się zmieniły, a ci, którzy zamawiają ubrania od naszych krawców, są dobrze zorientowani w modzie i zorientowani na trendy sezonowe. Prawdopodobnie jednak posłuchali naszych rad. W każdym razie mam taką nadzieję. W końcu usługa, którą oferujemy, jest bardzo osobista, dlatego konieczne jest wysłuchanie wszystkich życzeń klienta i staranie się, aby końcowy wynik idealnie pasował do jego gustów i nie powodował podrażnienia między innymi, ponieważ nadal „zwyczajowo spotyka się” według ubrań ”.

Jakie są główne zalety niestandardowych łatek Ermenegildo Zegna „Su Misura”?

Po pierwsze, nasza firma jest przede wszystkim producentem wysokiej jakości tkanin, a dopiero potem ubrań. Po drugie, dlatego, że naszym zadaniem nie jest po prostu pięknie ubrać współczesnego mężczyznę, ale także nauczyć go, jak prawidłowo łączyć rzeczy, aby jego garnitur zawsze pasował do miejsca i okazji. Po trzecie, nasze zalety to to, że butiki Ermenegildo Zegna znajdują się obecnie w różnych krajach świata, dlatego wszędzie tam, gdzie są nasi klienci, zawsze mogą skontaktować się z naszym sklepem firmowym na każde żądanie. Kolejnym plusem jest to, że marka dzięki rozszerzeniu sieci sklepów zbliża się do klientów. Po czwarte, Ermenegildo Zegna jest zawsze nowoczesny, ponieważ wraz z klasyką, co sezon oferujemy nowe opcje tkanin, kolorów i kombinacji, które mogą zaspokoić gusta i wymagania mężczyzn w każdym wieku i wyglądzie. Mam nadzieję, że odpowiedziałem na twoje pytanie?

Dziękuję Augusto i do zobaczenia wkrótce. Życzymy sukcesów i jak największej liczbie nowych klientów.

Obejrzyj wideo: Słoń - Love Forever Tekst + Download (Luty 2020).