Nadzwyczajne wybory prezydenckie w Republice Kazachstanu

Obywatele Kazachstanu, mieszkający, pracujący lub na wakacjach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, brali czynny udział w nadzwyczajnych wyborach prezydenckich, które odbyły się 3 kwietnia 2011 r. Konsul generalny Baurzhan Abdrakhmanov powiedział naszemu korespondentowi o wynikach i frekwencji wyborczej w lokalu wyborczym, który pracował w Konsulacie Generalnym Republiki Kazachstanu w Dubaju i Emiratach Północnych.

Panie Abdrakhmanov, proszę powiedzieć, jak przebiegło głosowanie w lokalu wyborczym nr 185, który został otwarty w Konsulacie Generalnym Republiki Kazachstanu w Dubaju i Emiratach Północnych?

W dniu 3 kwietnia 2011 r. Odbyły się nadzwyczajne wybory prezydenckie w Konsulacie Generalnym Republiki Kazachstanu w Dubaju i Emiratach Północnych, w lokalu wyborczym nr 185, gdzie obywatele naszego kraju mieli możliwość głosowania na kandydata na stanowisko prezydenta kraju.

Zgodnie z przepisami wyborczymi Republiki Kazachstanu lokal wyborczy nr 185 został otwarty o godzinie 7.00 czasu lokalnego. Rano wielu obywateli Kazachstanu przybyło, aby wypełnić swój obywatelski obowiązek. W ciągu pierwszych dwóch godzin funkcjonowania witryny prawie 70% obywateli naszego kraju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oddało swój głos. Duża część głosujących to Kazachstan, który przebywał w ZEA na wakacjach lub w podróży służbowej i przyszedł głosować w naszej lokalu wyborczym. Wśród głosujących byli także obywatele Republiki Kazachstanu, mieszkający przez wiele lat w Dubaju, Sharjah, Ajman i Fujairah. Przedstawiciele dyplomatyczni Kazachstanu w Afganistanie i Omanie przyjechali głosować w wyborach, ponieważ lokal wyborczy jest ich okręgiem wyborczym.

Oprócz dyplomatów odwiedzili tę stronę posłowie maslikhatów (ratusza) Almaty, znane osobistości, turyści i biznesmeni. W poprzednich wyborach prezydenckich obywatele Kazachstanu mieszkający w ZEA wykazywali dużą aktywność. 95% Kazachstanów oddało głosy na kandydatów. Spośród wszystkich, którzy głosowali, większość głosujących głosowała na obecnego prezydenta kraju Nursułtana Abishewicza Nazarbajewa, co potwierdza zaufanie ludzi do przywódcy narodu.

Można śmiało powiedzieć, że szybkie wybory prezydenta Kazachstanu były uczciwe i bez żadnych naruszeń. Rodacy, którzy głosowali po raz pierwszy w życiu, otrzymali pamiątki.

Dzięki mądrej i dalekowzrocznej polityce prezydenta Kazachstanu N. A. Nazarbajewa w naszym kraju utrzymuje się stabilność społeczna i wysoka dynamika wzrostu gospodarczego. Zostało to potwierdzone przez wyborców, którzy przyszli głosować 3 kwietnia w sprawie naszego okręgu. Oto tylko kilka recenzji.

Karina Chadiarova, studentka uniwersytetu: „Wiedzieliśmy, że wybory rozpoczną się od 07:00 rano, i chcieliśmy głosować na czele. W ten sposób spełniłem swój obywatelski obowiązek. Pomimo tego, że wielu naszych studentów studiuje za granicą, muszą wnosić wkład jego wkład w rozwój swojego kraju ”.

Olga Yusupova, kierownik biura podróży Tahmidk: „Dziś rano przyszliśmy głosować za przyszłością naszego narodu i wybrać przywódcę narodu. Jesteśmy gotowi brać czynny udział we wszystkim, co dotyczy przyszłości naszej Republiki i zależy od przywódcy narodu, aby nasi Kazachstan zawsze żyli w pokoju i harmonii ”.

Roman Larikov, turysta: „Bardzo się cieszę, że będąc w obcym kraju, każdy obywatel Republiki Kazachstanu ma możliwość głosowania na swojego prezydenta, na swoją przyszłość. Dzisiaj głosowałem za osobą, która moim zdaniem podniesie nasz kraj na więcej wysoki poziom ”.

Nasima Bespaeva, współwłaściciel firmy „Brothers Rent-a-Car”: „Chcę głosować na godnego człowieka, ponieważ w naszej Rzeczypospolitej panuje demokracja. Chcę, aby trwała i Republika rozkwitła. Aby nasz przyszły prezydent pomyślał o ludziach i dobrobyt naszego państwa ”.

Baurzhan Kazykbaevich, jak oceniacie wyniki wyborów prezydenckich w Kazachstanie?

Według danych ogłoszonych przez przewodniczącego Centralnej Komisji Wyborczej Republiki Kazachstanu K. Turgankulowa, Nursultan Abishevich Nazarbayev zdobył 95,55% głosów, Gani Kasymov - 1,9%, Zhambyl Achmetbekov - 1,4% i Mels Eleusizov - 1,2%.

Pod tym względem przekonujące zwycięstwo N. A. Nazarbajewa w poprzednich wyborach jest ogromnym zaufaniem naszego narodu, zwłaszcza polityki prowadzonej przez głowę państwa w ciągu 20 lat naszej niepodległości. Jest to wynik osiągnięć Kazachstanu w polityce, ekonomii, sferze społecznej i na arenie międzynarodowej. Wybór dokonany przez naszych obywateli wskazuje, że kraj w pełni popiera politykę naszego prezydenta i głosuje za jego perspektywami i przyszłością.

Jak podkreślił prezydent Republiki Kazachstanu Nursultan Abishevich Nazarbayev na konferencji prasowej 4 kwietnia 2011 r .: „Kazachstan w roku 20-lecia ponownie pokazał światu, że jesteśmy rozwijającym się, młodym państwem, zasłużonym szanowanym członkiem światowej społeczności, że jesteśmy otwarci na cały świat, że budujemy demokratyczny Kazachstan ”.

Prezydent Kazachstanu Nursułtan Abishevich Nazarbayev otrzymał również gratulacje od przywódców obcych państw, szefów organizacji międzynarodowych z okazji zwycięstwa w nadzwyczajnych wyborach prezydenckich, które odbyły się 3 kwietnia 2011 r. W szczególności prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejk Khalifa bin Zayed Al Nahyan, emir Kataru Hamad bin Khalifa AlTani, sułtan Oman Qaboos bin Said, prezydent Islamskiej Republiki Iranu Mahmoud Ahmadineżad pogratulował przywódcy państwa Kazachstanu wspaniałego zwycięstwa w wyborach prezydenckich.

Osobno chciałbym zwrócić uwagę na ogromne doświadczenie Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Kazachstanu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Musinowa Askara Achmetowicza, w przeprowadzaniu wyborów prezydenckich i parlamentarnych w Kazachstanie w poprzednich latach. Należy również podkreślić znaczący wkład Askara Musinowa w rozwój i wzmocnienie kompleksowej współpracy Kazachstanu z krajami świata arabskiego, w szczególności z ZEA.

Jak wiecie, dziś Kazachstan i ZEA aktywnie współpracują w sferze politycznej, handlowej, gospodarczej, inwestycyjnej, kulturalnej i humanitarnej. W ciągu ostatnich kilku lat współpraca między tymi dwoma krajami osiągnęła jakościowo nowy poziom dzięki zaufanym i przyjaznym stosunkom między Prezydentem Republiki Kazachstanu N.A. Nazarbayevem a Prezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich Szejkiem Khalifą bin Zayedem Al Nahyanem.

Obejrzyj wideo: Inicjatywa Pasa i Szlaku. Ekspert: sztandarowy projekt Chin. 17:30 (Wrzesień 2019).