Park w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - nowy rekord Księgi Guinnessa

Al Ain Paradise Flower Park, który został wymieniony w Księdze Rekordów Guinnessa w zeszłym roku, przeszedł szereg ulepszeń na dużą skalę i ponownie otworzył swoje podwoje dla mieszkańców i gości ZEA, po raz kolejny stając się rekordzistą.

Przypomnijmy, że pierwszy rekord parku polegał na umieszczeniu na jego terytorium największej liczby koszy kwiatów na świecie - ich eksperci z Księgi Guinnessa liczyli 2500. Wtedy ogród w dzielnicy Zakhir zajmował powierzchnię 7 tysięcy metrów kwadratowych. metrów. Ogromna ilość kwiatów ułożonych w niecodzienny sposób przez dekoratorów nie tak długo cieszyła oczy zwiedzających. Niektórzy nieodpowiedzialni obywatele spustoszyli kolekcję kwiatów, zabierając ze sobą wiele roślin, więc ogród z wróżkami musiał zostać zamknięty na czas napraw i rekonstrukcji.

Dzisiaj Al Ain Paradise Garden ustanowił nowy rekord. Tym razem organizatorzy zainstalowali na swoim terenie 2965 koszy kwiatów, co zostało zarejestrowane przez ekspertów i uznane przez Księgę Rekordów Guinnessa za nowe osiągnięcie. Ponadto podjęto pewne techniczne środki bezpieczeństwa, aby zapobiec zniszczeniu ogrodu w przyszłości. Teraz terytorium tej kwiatowej oazy zajmuje 21 tysięcy metrów kwadratowych. metrów, z czego 2400 metrów kwadratowych. m zarezerwowane na ścieżki spacerowe i alejki, a reszta obszaru jest obsadzona ogromną liczbą kwiatów różnych odmian z Ameryki, Europy, Japonii, Niemiec i Włoch. Wśród głównych atrakcji - duża piramida kwiatowa, 12-metrowa miniaturowa kopia wieży Eiffla, która jest wyposażona w złożony system oświetlenia. Przez cały park przepływa sztuczny strumień wody o długości 95 m. Ponadto w parku znajduje się mały teatr i miejsce dla widzów.

Specjalnie dla odwiedzających park wydrukowano szczegółowe broszury informacyjne zawierające informacje o każdej roślinie prezentowanej w kolekcji. W sumie około 300 inżynierów, techników i pracowników wzięło udział w renowacji parku Al Ain Paradise w mieście oazowym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Obejrzyj wideo: Dubaj Vlog - Najdłuższy Zipline Świata. Podróż Odbyta #0,5 (Kwiecień 2020).