Masafi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dąży do ograniczenia emisji dwutlenku węgla

Masafi, która produkuje wodę butelkowaną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zastosuje teraz nową technologię w swojej produkcji - butelki bardziej przyjazne dla środowiska. Rezultatem tej innowacji będzie redukcja emisji dwutlenku węgla. Nowe plastikowe butelki są o 23% lżejsze i mniej niebezpieczne dla środowiska. Ważą tylko 13 g, a ich poprzednicy ważyli 16 g.

Udoskonalona technologia pomoże producentowi Masafi zmniejszyć ilość plastiku PET i HDPE (politereftalanu etylenu o dużej gęstości i polietylenu o wysokiej gęstości) zużytych o około 645 ton, co z kolei zmniejszy roczną emisję dwutlenku węgla o 0,023 kg na butelkę. Butelki PET o pojemności 500 ml będą lżejsze o 18,7%, a masa butelki z HDPE spadnie o 30%, z 2,5 do 1,75 g. W takim przypadku plastikowe zbiorniki na wodę pozostaną tak mocne, jak wcześniej .

Butelki wykonane przy użyciu nowej technologii zostały poddane licznym testom wytrzymałościowym przez producenta.

Wprowadzenie na rynek produktów butelkowanych wytwarzanych przy użyciu nowej technologii to kolejny krok w kierunku realizacji specjalnej inicjatywy Masafi, rozpoczętej w 2008 r. Plan producenta ma na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w ZEA poprzez zastosowanie w produkcji bardziej przyjaznych dla środowiska technologii.

Obejrzyj wideo: Emiraty Fujairah Rotana Resort & Spa 2019 (Wrzesień 2019).