Dubai Duty Free oczekuje rekordowego wzrostu sprzedaży w tym roku

Bezcłowy zarząd dublińskiego sklepu ogłosił wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale 2011 roku. Przypomnijmy, że międzynarodowe lotnisko w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest uznawane za jedno z największych na świecie.

Ogromna liczba pasażerów korzystających z usług międzynarodowego lotniska w Dubaju w pierwszym kwartale tego roku wydała 1,25 mld dirhamów (343 mln USD) w sklepach Dubai Duty Free, co stanowi 13% więcej niż w tym samym okresie w 2010 r. .

Według Colma McLaughlina, dyrektora zarządzającego DDF, biorąc pod uwagę taki wzrost sprzedaży już na początku roku, możemy spodziewać się, że wyniki na końcu będą wyższe ogółem o 10%. I to pomimo faktu, że 2010 rok był bardziej niż udany dla Dubai Duty Free.

Najpopularniejsze w pierwszych miesiącach 2011 r. Były towary takie jak alkohol, perfumy i przedmioty złote. Sprzedaż perfum wyniosła 48 milionów USD - wzrost o 16%. Jeśli chodzi o złotą biżuterię, tutaj poziom sprzedaży wzrósł o 13%, tj. Wzrósł do 38 milionów USD. Sprzedaż wyrobów cukierniczych wzrosła na początku roku o 8% do 26 milionów USD, a sprzedaż towarów elektronicznych osiągnęła 25 milionów USD, co stanowi wzrost o 13%.

Zarząd Dubai Duty Free poinformował również, że w pierwszym kwartale 2011 r. Zatrudniono 136 dodatkowych pracowników, w wyniku czego łączna liczba pracowników osiągnęła 4 tysiące osób.