Konferencja AHIC ujawniła główne trendy w branży hotelarskiej w ZEA

Podczas gdy globalna uwaga skupia się na Bliskim Wschodzie, Arabska Konferencja Inwestycji Hotelowych (AHIC 2011), która odbyła się w Dubaju od 30 kwietnia do 2 maja, wskazała kluczowe problemy, które mogą wpłynąć na branżę hotelową w ciągu najbliższych kilku lat

W jednej z części konferencji uwzględniono czynniki regionalne i globalne, które w najbliższej przyszłości najprawdopodobniej wpłyną na produktywność i rentowność sektora hotelarskiego i określą, które rynki będą priorytetowe dla inwestorów.

Według moderatora tej sekcji, Marka Win-Smitha, dyrektora naczelnego europejskich i środkowo-wschodnich regionów Jones Lang LaSalle Hotels (JLL), odnotowano znaczny wzrost na globalnym rynku inwestycji hotelowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jeśli chodzi o region Bliskiego Wschodu, zaczął również wykazywać pewną aktywność w tym obszarze, ale ostatnie wydarzenia utrudniają inwestorom podejmowanie decyzji dotyczących lokalnego rynku nieruchomości.

W najnowszym raporcie JLL przewiduje, że kluczowymi trendami w branży hotelowej w 2011 roku będzie zwiększenie rentowności i zmiana pozycji istniejących hoteli. Ogólnie, zgodnie z prognozami JLL, hotelarstwo będzie w najbliższych latach jednym z najbardziej obiecujących sektorów gospodarki Dubaju.