Nienaganna klasyka Festiwal w Abu Zabi


Program 8. corocznego festiwalu w Abu Zabi w 2011 r., Tradycyjnie organizowanego przez Fundację Muzyczno-Artystyczną w Abu Zabi, ADMAF, zapowiada się bardzo różnorodnie i bogato. Fundusz ten został utworzony w 2004 r. Pod patronatem Jego Wysokości Szejka Abdullaha bin Zayeda Al Nahyana, Ministra Informacji i Kultury. W 2007 roku Festiwal przeszedł pod patronatem Jego Wysokości generała szejka Mohammeda bin Zayeda Al Nahyana, księcia Abu Zabi i zastępcy najwyższego dowódcy sił zbrojnych ZEA. Oprócz tego, że w festiwalu wezmą udział światowej sławy muzycy i wykonawcy z całego świata, w jego ramach zostaną przedstawione różne kierunki, w tym muzyka, taniec, jazz, balet i dzieła sztuki.

8. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Abu Zabi odbędzie się ponownie w dniach 19 marca - 4 kwietnia 2011 r. Pod patronatem księcia Abu Zabi, a jego głównym tematem będzie hasło: „Harmonia dla ludzkości”. Program festiwalu ogłoszony przez organizatorów jest uderzający w swoim bogactwie: koncerty na dużą skalę i koncerty solo, przedstawienia teatralne, wystawy, seminaria, dyskusje i liczne publiczne programy edukacyjne w całym kraju.

Dzięki udanej współpracy organizatorów z Polską w ubiegłym roku Belgia weźmie również aktywny udział w festiwalu, organizując występ solistów słynnej elitarnej kaplicy belgijskiej Chapelle Musicale Reine Elisabeth, kursy mistrzowskie artysty i rzeźbiarza Isabelle de Borchgrave, a także dyskusje z Paulem Dujardinem, dyrektorem generalnym Centrum dzieła sztuki w Brukseli.

Namiętni miłośnicy muzyki klasycznej będą mieli okazję posłuchać największych arcydzieł w wykonaniu Belgijskiej Królewskiej Orkiestry Kameralnej Orchestre Royal de Chambre de Wallonie, Rosyjskiej Narodowej Orkiestry pod dyrekcją Valery Ovsyannikova, światowej sławy pianistów: Abdela Rahmana El Baha z Libanu, Kristii Khudziy z Ukrainy, Rosji Amerykański pianista Efim Bronfman, ukraiński skrzypek Nikita Boriso-Glebsky i ukraiński skrzypek Maxim Rysyanov.

W koncercie galowym w operze wraz z innymi gwiazdami świata wezmą udział wybitny rosyjski baryton Dmitrij Hvorostovsky i sopranistka Ekaterina Syurina, którzy wraz z Russian National Orchestra wykonają program złożony z dzieł Rossiniego, Mozarta, Verdiego i Pucciniego.

Na galowym koncercie baletowym „Max i Irina reprezentują gwiazdy Bolszoj i Maryjski” wystąpią gwiazdy rosyjskiej sceny baletowej - Irina Dworowenko i Maxim Belotserkovsky. Akompaniament muzyczny wieczoru galowego rosyjskiego baletu - Russian National Orchestra (dyrygent - Valery Ovsyanikov).

Pamiętając o udanej symbiozie klasyki i jazzu w 2010 roku, światowej sławy amerykański wykonawca jazzowy i zdobywca nagrody Grammy Al Jarro został zaproszony na tegoroczny festiwal w Abu Zabi. Poszerzając horyzonty artystyczne i gatunkowe festiwalu, jego nowymi gośćmi w tym roku będą: amerykańska grupa tańca współczesnego PUSH Dance Company z San Francisco, francuska baletnica prima Silvi Guillem i brytyjski choreograf Russell Malifant.

Festiwal w Abu Zabi 2011

Zapraszamy do świata muzyki klasycznej i sztuki współczesnej. Jesteśmy pewni, że wywrzesz trwałe wrażenie!

Bilety na wszystkie koncerty można kupić na stronie www. timeouttickets.com lub zamów telefonicznie: 800-4669 (połączenie lokalne) i +971 4 444 3459 (z zagranicy).

Obejrzyj wideo: Maryla Rodowicz - Sing sing (Wrzesień 2019).