Dubaj będzie gospodarzem 19. międzynarodowej wystawy łodzi i jachtów

W dniach 1–5 marca br. W Dubai International Maritime Club (DIMC) - Mina Seyahi odbywa się 19. międzynarodowa wystawa łodzi i jachtów, w której bierze udział ponad 750 firm i znanych światowych marek. Podczas pokazu odbędzie się rekordowa liczba światowych i regionalnych „premier” - wodowanie 41 jachtów.

W sumie wystawa obejmuje ponad 425 łodzi i jachtów. Fakt ten dodatkowo wzmacnia pozycję wystawy w Dubaju, jako wydarzenia nr 1 w skali regionalnej w dziedzinie handlu morską „rozrywką”. Należy dodać, że wystawa łodzi i jachtów w Dubaju jest jednym z pięciu światowych liderów wśród tego rodzaju wystaw.

Jeśli chodzi o liczbę firm biorących udział w wystawie w tym roku, zarejestrowano je o 20% więcej niż w przeszłości. Tak więc ich łączna liczba wynosiła 42. Po raz pierwszy do Dubaju przybyli uczestnicy z Dubaju, Czech, Monako, Omanu, Singapuru, Sri Lanki i Ukrainy. Tradycyjnie firmy i stocznie z Australii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Turcji, Wielkiej Brytanii i USA reprezentują swoje osiągnięcia.