Balet Fantasia - sztuka, która nie mówi słów

Dla rezydentów niebędących stolicami, którzy często nie odwiedzają Abu Zabi, znalezienie budynku Teatru Narodowego w Abu Zabi, gdzie 9 lutego, przy wsparciu Ambasady Ukrainy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, był koncertem „Fantasy Ballet” grupy i solistów baletowych Vadim Pisarev, było trudnym zadaniem. Przecinały się równoległe i prostopadłe ulice oznakowane w kierunkach jazdy, zmuszając samochód do ciągłej jazdy gdzieś w pobliżu i uniemożliwiając mu zbliżanie się.

Mieszkańcy stolicy starali się jak najlepiej pomóc, ale słowo „teatr” brzmiało dla nich nietypowo i nieznajomo, więc wybrali słowa o podobnym brzmieniu, co jeszcze bardziej pomieszało nas w poszukiwaniu tego, czego szukaliśmy. Ale wszystko zostało znalezione, a świątynia Melpomene błyszcząca światłami pojawiła się w oczach podróżujących z Dubaju.

Sprytna publiczność z kwiatami wspięła się po kamiennych schodach do sali teatru, spotkali się przyjaciele, powitali nieznajomi, panowały wysokie i podekscytowane nastroje w oczekiwaniu na piękny, niezwykły, nowy. Sala była wypełniona widzami, zgasły światła, zabrzmiała muzyka i rozpoczął się występ.

Najstarsza grupa grupy tanecznej Fantasy-Ballet zastąpiła młodszą, jeden po drugim, na scenę weszli wybitni goście - młodzi soliści baletu Pisarev - Vladimir Fomenko, Valery Popov, Stanislav Varankin i Roman Belgorodsky. Twórcy, liderowi i choreografowi grupy Fantasia, Svetlana Al Neyadi, udało się stworzyć niesamowitą symbiozę tańca klasycznego, nowoczesnego i ludowego z udziałem małych artystów, zaproszonych gości i pierwszej arabskiej baletnicy - Aliya Al Neyadi.

W sali, wśród publiczności, było wielu wielbicieli talentu młodych wykonawców i ich przyjaciół, którzy entuzjastycznie poznawali nie tylko numery taneczne, ale także każdą twórczość artysty na scenie. Międzynarodowy skład trupy przygotował na lutowy występ najlepsze numery ze swojego repertuaru, najróżniejsze wykonania łączące balet klasyczny i nowoczesny. Najbardziej uderzające występy grupy baletowej seniorów to minibalet Arabian Desert Waves i Arpeggiato, oparte na tańcu klasycznym, ale wystawiane w nowoczesnym stylu.

Dla tancerzy Fantasy Ballet wspólny występ z partnerami płci przeciwnej był poważnym sprawdzianem, który zdali beztrosko i zdobyli udane doświadczenie zawodowe. Artyści bardzo starali się przekazać widzowi swój pomysł, mówiąc bez słowa o pięknej muzyce klasycznej, melodiach współczesnych, ludowych i narodowych. Pełen kreatywnych inspiracji zespół Fantasy Ballet jest gotowy na nowe osiągnięcia, wspólne projekty i niebanalne produkcje. Życzymy im twórczego sukcesu!