Badanie: młodzi Arabowie chcą mieszkać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i uważają Rosję za sojusznika

Coraz więcej nastolatków arabskich chce mieszkać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i uważa Rosję, a nie Stany Zjednoczone, za sojusznika swoich krajów.

Dubaj, ZEA. Coraz więcej nastolatków mieszkających w krajach świata arabskiego chce mieszkać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i marzyć, że ich rodzime kraje byłyby jak ta arabska monarchia. Według badań terenowych przeprowadzonych przez ASDA'A Burson-Marsteller i Penn Schoen Berland co trzecie dziecko arabskie chce mieszkać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - to o 13% więcej niż w 2016 r.

Badanie wykazało, że ZEA jest prawie dwa razy bardziej popularny niż Stany Zjednoczone, a 70% respondentów zgadza się, że obecny szef Białego Domu, Donald Trump, jest podatny na islamofobię. Na trzecim miejscu na liście krajów, w których arabska młodzież chce mieszkać, znajduje się Arabia Saudyjska, a następnie Kanada i Niemcy.

31% ankietowanych nastolatków nazwało Zjednoczone Emiraty Arabskie krajem bezpiecznym, kolejne 25% stwierdziło, że rozwijająca się gospodarka jest gotowa zaoferować im szeroki zakres możliwości zatrudnienia. W ośmiu krajach arabskich młodzi ludzie postrzegają Stany Zjednoczone jako wroga, a Rosję jako głównego spoza Arabów. W badaniu wzięło udział 3500 osób w wieku od 18 do 24 lat z 16 krajów regionu MENA.

Obejrzyj wideo: Badanie fizykalne głowy i szyi (Luty 2020).