Concord - American Dream Returns

Po pojawieniu się w Biennej (Szwajcaria) w 1908 r. Concord Watch Co od samego początku zaczął pracować na eksport, głównie do USA. Może do tego właśnie była przeznaczona: w przyszłym roku został otwarty oddział w Nowym Jorku. Jej modele były tak popularne wśród amerykańskiej publiczności, że w 1968 roku znalazła się na szóstym miejscu na liście najbardziej znanych marek zegarków. Marka Concord weszła do historii Ameryki, gdy na konferencji w Poczdamie w 1945 r. Ówczesny prezydent USA Truman zaprezentował Churchillowi i Stalinowi swoich „kolegów” w koalicji antyhitlerowskiej z zegarkiem z Bienn House.

Idąc na spotkanie z Vincentem Perriardem, prezesem Concord, nie mogłem pomyśleć, że liderzy znanych firm zegarmistrzowskich mogą być tacy młodzi, rozmowni i szybcy. Myślałem, że zegarmistrzowie to ludzie znający słowa, mający obsesję na punkcie obliczeń matematycznych i mechanizmów. Dalsza rozmowa pokazała mi jednak, jak bardzo się myliłem.

- Vincent, dlaczego zdecydowałeś się zrealizować w branży zegarków?

- dlaczego (śmiech). Kiedy urodziłeś się i mieszkasz w Szwajcarii, nie ma tak wielu gałęzi przemysłu, w których możesz sam siebie zrealizować. Wybrałem zegarek. Chociaż mógł iść do czekolady, sera lub bankowości. To wszystko. Nie ma nic więcej do wyboru.

W rzeczywistości przez prawie pięć lat pracowałem w agencji PR, z czego dwa w Genewie, a następnie w Nowym Jorku i Lozannie. Kiedyś przeczytałem artykuł w magazynie o firmie zegarmistrzowskiej Audemars Piguet (AP). Wkrótce zacząłem w nim pracować jako dyrektor ds. Komunikacji międzynarodowej. To był świetny czas, ponieważ wtedy zmienialiśmy pozycję marki AP na rynkach światowych. W ciągu pięciu lat, w których tam pracowałem, całkowicie zmieniliśmy wizerunek marki Audemars Piguet. Byliśmy całym zespołem młodych i kreatywnych facetów, z których wielu dzisiaj pracuje dla innych, nie mniej znanych firm. To jest niesamowite! Po AP pracowałem przez pewien czas w grupie zegarków Swatch. Ponownie, w dużej mierze dzięki osobistym kontaktom z właścicielem grupy, osiągnąłem doskonałe wyniki. I w końcu, studiując swój własny biznes przez sześć lat po Swatch Group, doszedłem do Concord. Moja własna firma zajmowała się marketingiem i doradztwem dla firm, które posiadają luksusowe marki, i to nie tylko przez wiele godzin. Wśród moich klientów byli Zegna, NSB i inni. Nawiasem mówiąc, moja firma nadal istnieje i działa. Ale postanowiłem odejść i dołączyć do branży zegarków, ponieważ ten biznes jest mi najbliższy.

Zobacz, co to jest zegarek. To wszystko w jednym. To biżuteria, najlepszy mechanizm i wyjątkowe kunszt. To także luksus. Możesz mówić bez końca o zegarkach. Ważne było również, że wróciłem do Szwajcarii po sześciu latach w Paryżu i dwóch latach w Nowym Jorku. Zbyt długo żyłem z dala od mojej ojczyzny. Wróciłem do rodziny i dzieci.

Skorzystałem z wyjątkowej okazji, aby poprowadzić Concord. Ponadto zadzwonili do mnie z Nowego Jorku, ponieważ wówczas siedziba główna Concord mieściła się w USA. Zostałem zaproszony do Stanów, aby porozmawiać z panem Wienerem, dyrektorem generalnym grupy. Poleciałem do niego w niedzielę. Rozmawialiśmy i po 15 minutach rozmowy zatrudnił mnie do pracy, co było dla mnie wielką niespodzianką. To było dwa lata temu. W czerwcu 2006 r.

- Co reprezentował Concord na wystawie w Bazylei w 2008 roku?

- Prezentowaliśmy naszą światową premierę w Bazylei. I to była całkowita rozkosz! Mówimy o zegarkach C1 Tourbion, które są pierwszymi zegarkami na świecie, w których tourbillon jest montowany w obudowie nie poziomo, ale pionowo. Co więcej, nie jest ukryty w obudowie, ale znajduje się na zewnątrz. Nasze zegarki stały się jedną z głównych sensacji obecnej wystawy w Bazylei. To jest uczciwe. Dowodzą tego recenzje wystawy w Internecie i profesjonalne publikacje. Nasze zegarki były oznaczone przez wszystkich, bez wyjątku.

Drugą światową premierą był stoper na samym skraju skrzynki tourbillon. Oznacza to, że sekundy biegną tak, jakby około minut. Obudowa tourbillon wykonana jest ze stopu aluminiowo-litowego - metalu, który jest stosowany w przemyśle lotniczym do produkcji nowego Airbusa 380. Jego głównymi właściwościami są niesamowita lekkość i ogromna wytrzymałość. Stało się to również naszą wiedzą. Obudowa samego C1 Tourbion jest wykonana z białego złota, a chronograf sterowany specjalnym przyciskiem jest zainstalowany obok tarczy z godzinami i minutami.

Wszystkie „wnętrze” C1 Tourbion są wyraźnie widoczne. To najmodniejszy obecnie trend, w którym widać zegar i najwyższą jakość jego działania. Tourbillon C1 kosztuje 320 tysięcy dolarów, a kiedy ogłosiliśmy sprzedaż pierwszych 25 sztuk, w rezultacie sprzedaliśmy 100 sztuk tylko na wystawie w Bazylei. Potrafisz sobie wyobrazić Zegarki kosztują dużo, ale co za popyt!

- Więc prawdopodobnie powinieneś mieć „listę oczekujących”?

- Dokładnie, taki arkusz jest. W niektórych modelach, a także w C1 Tourbion, oferta dla tych, którzy chcą, jest pięć do dziesięciu razy większa od liczby godzin, które produkujemy. Na przykład, szczególnie na rynek rosyjski, wypuszczamy ten sam model, ale w różowym złocie z platynowymi strzałkami. Ta seria będzie ograniczona i obejmie tylko 25 jednostek.

- Zauważyliśmy, że wielu producentów zegarków wydaje dziś specjalne kolekcje na rynek rosyjski. Jaki jest według ciebie powód?

- Poprawnie zauważyłeś i istnieją dwa obiektywne powody. Pierwszym z nich są pieniądze i duże pieniądze, które są dziś w Rosji. Drugi to kultura. Być może w Rosji, jak nigdzie indziej na świecie, zegarki i zegarmistrzostwo są wysoko cenione, a rosyjscy nabywcy są tak zorientowani w zegarkach, że producenci są tylko zdumieni. Zwłaszcza jeśli chodzi o złożone mechanizmy: tourbillony, chronografy i tak dalej. Na przykład mój partner w Rosji zadzwonił do mnie w sierpniu 2007 roku i powiedział, że pilnie potrzebuje 15 sztuk tourbillonów z modelu z 2007 roku i tej samej liczby z 2008 roku, których nie tylko nie widział, ale nie wyobrażał sobie na podstawie rysunków lub katalogów, jak może wyglądać ten zegarek. To jest niesamowite! Z mojej strony nawet nie chciał słuchać.

Muszę powiedzieć, że zegarki Concord nie są masową produkcją ani zwykłymi modelami. Chcemy pokazać rynkowi możliwości naszej firmy zarówno w zakresie projektowania, jak i know-how oraz tworzenia czegoś kreatywnego. I nie chodzi o pieniądze. Ideą wszystkich naszych zegarków wcale nie jest „wymyślmy zegarek, aby zarabiać pieniądze”. Nie Pomysł jest następujący: „Zróbmy coś wyjątkowego, aby pokazać wszystkim, jak wspaniale jest!” To cała różnica.

Powiem ci jeszcze jedno. Dwa lata temu Concord był praktycznie nieobecny na scenie międzynarodowej. Zaczęli zapominać o marce. A nasze przybycie na tegoroczną wystawę w Bazylei przypominało eksplozję.

- Wielu kojarzy nazwę zegarków Concord ze smutnym losem linii pasażerskiej o tej samej nazwie. Czy te stereotypy uniemożliwiają promowanie marki na wszystkich rynkach świata?

- Nie, nie przeszkadzają. Nawiasem mówiąc, tylko Francuzi kojarzą nazwę zegarka z nazwą tego zawsze pamiętnego samolotu. W Anglii Concord wciąż jest powodem do dumy, ponieważ podszewka była wyjątkowa. Najlepsze nie zostało jeszcze utworzone. W Ameryce marka ma już 100 lat i zapytaj każdego Amerykanina: „Czym jest Concord?”, Otrzymasz odpowiedź, że jest to marka cenionych zegarków. Nie przeprowadzę wycieczki do historii, mogę tylko powiedzieć, że dwa lata temu postanowiliśmy tchnąć nowe życie w naszą markę.

Właśnie dlatego wielu młodych ludzi uważa Concord za starą markę zegarków, którą kochali ich dziadkowie, i popchnęło nas do nowych pomysłów. Ale nadal jesteśmy dumni, że pokolenie osób w wieku 50+ zna nasze zegarki bardzo dobrze. To prawda. Jeśli lubisz zegarki, to na pewno wiesz o marce Concord. Po prostu dzisiaj wypełniamy lukę między starszymi nabywcami a młodymi ludźmi.

I osobiście uważam, że nazwa Concord jest bardzo dźwięczna. Łatwo wymówić, jest rozpoznawalny we wszystkich językach świata. A jednak jest w pełni zgodny z naszymi najnowszymi śmiałymi i innowacyjnymi koncepcjami.

- Co Concord oferuje dzisiejszym klientom?

Dziś produkujemy zegarki z szerokiej gamy materiałów - złota i stali nierdzewnej w połączeniu z gumą i ceramiką. To zupełnie nowa Concord, który - i jestem absolutnie tego pewien - spodoba się nowej generacji miłośników złożonych, interesujących i modnych zegarków. Wszystkie nasze modele mają unikalny design. Co więcej, każdy z nich jest równie odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Zwróć uwagę na mój zegarek. To jest wersja męska, ale panie również chętnie ją kupują. Ale mamy na przykład ten sam model wykonany z białego złota z diamentami na tarczy, na białym gumowym pasku. Żadna kobieta nie może tego znieść.

Kraje Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza Dubaj, uważam za wyjątkowe w przypadku prezentacji nowych modeli Concord, ponieważ tutaj większość populacji to ludzie młodzi, i właśnie w tym segmencie produkujemy fajne zegarki w przedziale cenowym od 20 do 26 tysięcy dolarów. Dla złożonej mechaniki jest to świetna cena. I jesteśmy pewni, że tutaj nasze zegarki będą doskonale sprzedawane.

Ponieważ zakłady produkcyjne Concord nie pozwalają na masową produkcję zegarków (co jednak nie jest konieczne), koncentrujemy się na głównych rynkach, na których wiemy z całą pewnością, że ludzie oddadzą hołd umiejętnościom i innowacyjnym pomysłom naszych projektantów i zegarmistrzów.

- Więc możemy porozmawiać o odrodzeniu marki zegarków Concord?

- Tak, zegarki Concord wracają na scenę światową. W nowej jakości i nowej wizji. I naprawdę mi się podoba. Nasza marka jest na równi z takimi firmami jak MB&F i tym podobne, promując innowacyjne sposoby produkcji zegarków. Mówimy o tym, że nie musisz próbować produkować wszystkiego - od skrzynki po najmniejsze szczegóły mechanizmu w jednej fabryce. Wzywamy do zdobycia najlepszych mechanizmów, stworzenia najlepszych z już stworzonych koncepcji, aby zaprezentować na rynku nie tylko zegarki na rękę, ale także to, co nasi potomkowie mogą nazwać dziełami sztuki, a przynajmniej geniuszami takimi jak my. Proszę bardzo

Obejrzyj wideo: 2019 American Coach 45A For Sale in Concord, NC. Golden Gait Trailers & RVs (Styczeń 2020).