Wszystkie kolory jesieni ...

Odzwierciedlają to kolekcje projektowe oferowane przez najbardziej znanych światowych projektantów tej jesieni. To prawda, w bardzo stłumionej formie: jeśli jest czerwony, to nie szkarłatny, ale bordowy. Jeśli żółty, to nie kanarek, ale ochra. Jeśli brązowy, to w odcieniach terakoty i umbry.

Jeśli spróbujesz scharakteryzować trendy modowe sezonu jesień-zima 2007-2008 jednym słowem, to słowo to będzie „powściągliwość”. Ten sezon wygląda surowo, bez jasno określonych trendów z ogólnym przemyślanym nastrojem i zakrywającymi sylwetkami. Główny wniosek jest taki, że w ostatnich latach nastąpił ostateczny zwrot od fantazyjnych i nadmiernych trendów w modzie do umiaru w kroju i stłumieniu palety kolorów. Nastąpiła ponowna ocena preferencji estetycznych - czysty minimalizm i uproszczony, zweryfikowany obraz zastąpiły rustykalny urok bohemy, dziewczęce falbany, powodując atrakcyjność nagich pępków i rzędów dżinsów siedzących nisko na biodrach. Neo-minimalizm jest hitem trendów mody jesienią 2007 roku, przede wszystkim dominuje odrzucenie nadmiernego wystroju i wyzywających ozdób. Ponadto najwyraźniej wracają do nas lata osiemdziesiąte - z naciskiem na wyprostowaną linię ramion i cienką talię, podkreśloną szerokimi paskami, obszernymi kurtkami i płaszczami. Główne kolory sezonu: szary i powściągliwy czerwony, biały i czarny, niebieski oraz odcienie niebieskiego tureckiego, zielonego i oliwkowego.

Wśród modnych nadruków: skórki zwierząt (tygrys, lampart, zebra, żyrafa, nie poddając się), koła i kropki, odważne paski, monochromatyczne nadruki, dzikie futro. Kwiaty w sezonie jesiennym nie są „żywymi” fiołkami i gałęziami bzu, które znaleziono wiosną i latem. Nie, jesienią bardziej przypominają ikebanę, która, choć pozostała kolorowa, wciąż traciła tę gorącą jasność kolorów i chociaż pozostała piękna, wciąż traciła delikatność i nieostrożność. Kenzo wprowadził kwiatowe nadruki tworzone według starych tradycji hiszpańskich i szkockich. Podobną ozdobę w swoich kolekcjach stosowało jednocześnie kilku projektantów, w tym Armani.

Obcisłe spodnie o wąskim kroju są często nawet bardziej seksowne niż jawne mini-spódniczki. Szafa kobiety biznesu i towarzyskiej w nadchodzącym sezonie nie może pozostać bez spodni. Satynowa czerń, wysoka talia - prawdziwy fetysz sezonu. Takimi w jesiennych kolekcjach byli Miu Miu, Lanvin, Ralph Lauren, Lacoste, Hugo Boss.

Ponieważ ubrania są dość powściągliwe, akcesoria powinny być bardziej żywe, a nawet agresywne. W przypadku akcesoriów lub akcentów odzieży używaj odcieni fioletowo-winnych i odcieni niebiesko-fioletowych. Istotna jest również jasnozielona trawa i błękitne niebo. Spośród odcieni metalicznych wybierz srebro i brąz.

Obejrzyj wideo: Samolubny gen i trzy kolory jesieni (Listopad 2019).