Krwawe wegańskie burgery do podania w Dubaju

Wegańskie hamburgery są dodawane do menu jednej z dubajskich restauracji, które wyglądają i pachną jak danie mięsne.

Oddział American Bareburger w Dubaju, położony w La Mer, dodał do swojego menu niezwykłe danie - wegański burger B12 z krwią, który wygląda dokładnie jak hamburger z kotletem wołowym.

Jeśli pokroisz tego burgera na pół, to naprawdę wycieknie „krew”, ale w rzeczywistości jest to sok z buraków.

Pierwsi degustatorzy burgerów byli zachwyceni fakturą i aromatem potrawy. Wielu oczekuje, że stanie się popularny nie tylko wśród wegetarian.

„Docelowi odbiorcy tego produktu to nie tylko wegetarianie, ale także ludzie jedzący mięso”, potwierdza Euripides Pelekanos, dyrektor wykonawczy i założyciel firmy Bareburger.

Teraz wiele osób zmienia produkty pochodzenia zwierzęcego na alternatywne w swojej diecie, a witamina B12 pod tym względem pojawiła się z czasem.

Burger B12 zawiera groszek, wspomniany już sok z buraków dla koloru, a także olej kokosowy i skrobię ziemniaczaną dla soczystości. W przeciwieństwie do produktów eksperymentalnych „hodowanych” z wykorzystaniem komórek zwierzęcych, ten hamburger jest w całości wykonany z roślin.

Dla wielu istotną wadą diety wegańskiej jest koszt jedzenia. Jednak burger B12 kosztuje 12–13 USD, co korzystnie wypada w porównaniu z innymi ofertami w tej kategorii.

Blood burger będzie dostępny w czterech restauracjach Bareburger w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w tym w trzech w Dubaju i jednej w Abu Zabi. Być może B12 trafi także na półki supermarketów.

Obejrzyj wideo: Odchudzone CHILI SIN CARNE . Daria Ładocha & Kuchnia Lidla (Kwiecień 2020).