Fujairah

Droga tutaj prowadzi przez pustynny krajobraz, który zastępują imponujące pasma górskie. Następnie autostrada zjeżdża na wybrzeże Oceanu Indyjskiego, uderzając swoim nieskazitelnym i nieskazitelnym pięknem.

Tutaj możesz zobaczyć wioski rybackie na szerokich piaszczystych plażach i obserwować, jak miejscowi wyciągają sieci z oceanu lub rozładowują połów z boków łodzi. W stolicy emiratu największe zainteresowanie budzi „stare miasto” ze starożytnym cmentarzem i fortem 300 lat temu.

Na północnej granicy wybrzeża z Omanem znajduje się starożytna osada Dibba. To w jego pobliżu, według annałów, była ostatnia bitwa żołnierzy Khalifa Abu Bakra o triumf islamu w Arabii w 633 roku. Mieszkańcy wioski uważają, że prochy tych 10 tysięcy śmiałków spoczywają na jednym z lokalnych cmentarzy. Za niewielką opłatą przetransportują cię łodzią do omańskiej części Dibba, na północ od której rozpoczynają się szaleństwa na półwyspie Musandam. (Na wszelki wypadek jednak należy umieścić pieczątki paszportowe przy wjeździe do Sułtanatu i wstępnym wyjeździe z ZEA).

Kurort Khorfakkan między Fujairah i Dibba wyraźnie ożywa w weekendy i święta muzułmańskie. Jest to szczególnie ważne w przypadku przytulnej promenady (Cornish Street), rozciągającej się od hotelu Oceanic, słynącego z centrum nurkowego, aż po targ rybny. Zanim go przyniesiesz, zobaczysz, że skorupy wszystkich kształtów i rozmiarów chrzęszczą pod twoimi stopami - tutaj rybacy czyszczą sieci. Na promenadzie znajduje się futurystyczna restauracja Caffe Vergnano 1882 i klasyczna restauracja Golden Fork. Zaraz za Oceanem znajduje się zmyta góra, a za nią zaciszna piaszczysta plaża. To ulubione miejsce dla tych, którzy wolą odpocząć w namiocie z dala od cywilizacji. Z Horfakkan można wybrać się na wycieczkę w góry, nad jezioro Wuraya (jezioro Wuraya) lub popływać na wyspę Shark (wyspa Shark).

Miasto Khor Kalba na południowej granicy wybrzeża z Omanem znane jest z chronionej zatoki, w której mieszają się sól i słodka woda. Zimozielone drzewa namorzynowe o nadziemnych korzeniach rosną w wodzie świecącej w nocy. Unikalny mikroklimat przyciąga wiele ptaków i rzadkie gatunki żółwi. Należy pamiętać, że pod względem administracyjnym Khorfakkan i Kalba należą do Sharjah, gdzie konieczne jest przestrzeganie islamskich przepisów dotyczących odzieży, w tym kąpieli i napojów alkoholowych.

Obejrzyj wideo: Vlog. A day in Fujairah, UAE (Luty 2020).