Empire Michael Kors

MICHAEL CORS, JEDEN Z NAJBARDZIEJ UDANYCH PROJEKTANTÓW W NASZYM CZASIE, rozpoczął swoją karierę 19 lat, pracując w biurze LOTHARA w Nowym Jorku. DZIŚ, PÓŹNIEJ NIŻ 30 LAT, PROCESORA AMERYKAŃSKICH SPORTÓW CHIC KONTYNUUJE ROZSZERZENIE GRANIC JEJ MODNEGO IMPERIUM.

W ekskluzywnym wywiadzie dla naszego magazynu Michael mówił o „ulubionym” błędzie, którego nigdy nie powtórzy, i o tym, jak obserwuje swoich fanów.

Michael, według magazynu Times, jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Dla wielu marka Michael Kors jest zgodna z nowoczesną elegancją, a nawet szykiem. Co o tym sądzisz?

Michael: Jestem zaszczycony, dzięki. W rzeczywistości są to dwa standardy, które zawsze były podstawą estetyki mojej pracy i jestem im wierny. Myślę, że właśnie dlatego moi fani całkowicie mi ufają i oczekują nie mniejszego zwrotu z każdej nowej kolekcji.

Wielokrotnie stałeś się najlepszym projektantem w opinii Federacji Projektantów Ameryki, zarówno w kolekcjach męskich, jak i kobiecych. Które z nich są trudniejsze do utworzenia?

Michael: Myślę, że są to dwa zupełnie różne, złożone, ale ciekawe procesy. Główny wymóg jest jednak niezmienny: odzież musi być wysokiej jakości i funkcjonalna. Czasami wydaje mi się, że angażowanie się w męską linię jest znacznie trudniejsze. Kiedyś zrobiliśmy tak zwane body (jednoczęściowa koszula na ciało) dla mężczyzn. Ten pomysł wydawał mi się genialny: nie trzeba ciągle wkładać koszuli do spodni! Patrząc wstecz, rozumiem, że nigdy więcej tego nie zrobię ...

Co sądzisz przede wszystkim, gdy wyobrażasz sobie siebie w miejscu klienta swojej przyszłej kolekcji?

Michael: Moi klienci prowadzą żywe, pełne wydarzeń życie, więc ubrania, które dla nich tworzę, są piękne, luksusowe i, co najważniejsze, praktyczne. Weź na przykład niesamowicie stylową i kosztowną torbę, która ledwo pasuje do szminki. Myślę, że nie będzie hitem w twojej garderobie.

Lub funtowa torba na ramię o wadze jednego kilograma wyraźnie nie jest tym, czego kobiety chcą w życiu codziennym. I sukienka, w której nie można tańczyć - czy można się w niej dobrze bawić?

Twoje konto na Instagramie stało się najpopularniejsze podczas ostatniego tygodnia mody w Nowym Jorku ...

Michael: Tak, uwielbiam utrzymywać kontakt z moimi fanami online. Wciąż zwiększamy naszą obecność na całym świecie, a sieci społecznościowe stają się najlepszym sposobem komunikacji. To daje mi szansę spojrzenia na świat moich fanów ich oczami, a oni mają wyjątkowy dostęp za kulisy Michaela Korsa i mojego życia.

Taki rodzaj relacji. Ponadto, dzięki Internetowi i nowym technologiom, nasi fani z odległych regionów mogą oglądać pokaz mody na żywo! We współczesnym społeczeństwie projektanci muszą być bardziej kreatywni niż wcześniej.

Kiedy łatwiej ci było tworzyć ubrania - dziś czy 30 lat temu?

Michael: Zasada pracy, jej zadania i unikalne rozwiązania pozostały takie same jak wiele lat temu - dużo myślę o tworzeniu pięknych ubrań, które przypadną do gustu klientom. I znowu kolekcje powinny być nie tylko estetyczne, ale także praktyczne. Opowiedz nam o letnich kolekcjach.

Jakie niespodzianki dla nas przygotowałeś?

Michael: Przez całe życie inspirowałem się pięknem natury, aw tym roku chciałem uchwycić nastrój wiosny - całą jej lekkość i nadzieje związane z tym okresem. Tego lata dla Michaela Korsa wybrałem biel, perłę, piasek i zieleń - kolory często spotykane w naturze. Wielu z nich „migrowało” do kolekcji Michaela Michaela Korsa. Głównymi akcentami były fuksja, żółty i niebieski - te kolory, które chcesz ubrać dla psot.

Jakie przedmioty z kolekcji Michael Kors najbardziej oddają ducha marki?

Michael: Nasza letnia kolekcja jest bardzo lekka i romantyczna, a jej elementy są dość funkcjonalne i odpowiednie na każdy dzień. Ideą marki Michael Kors jest noszenie luksusowych ubrań z ręcznie wykonanymi detalami, ale w praktycznych sylwetkach i kształtach nie ograniczają ruchów i nie powodują dyskomfortu. Na przykład zwykła koszulka wykonana ze skóry pytona lub bluzka wykonana z najlepszego kaszmiru.

Jaka jest Twoja marka w ZEA?

Michael: Jestem pod wrażeniem wschodniego blasku Bliskiego Wschodu - to świat prawdziwego luksusu! Wydaje mi się, że branża mody staje się coraz bardziej globalna i wymazuje granice. Teraz nie ma znaczenia, w jakim mieście się znajdujesz - jeśli będziesz wyglądać wspaniale w Nowym Jorku, to na pewno będziesz wyglądać tak samo w Szanghaju, Londynie i Dubaju!

Jak ważne jest oryginalne kunszt w firmie takiej jak Michael Kors? Czy są jakieś kolekcje, z których jesteś najbardziej dumny?

Michael: Mistrzostwo jest dokładnie tym, co wyznacza kierunek dla całego mechanizmu naszej działalności. Jeśli masz historię tworzenia luksusowych ubrań, które przetrwają lata, jest to luksus. Takie rzeczy stają się ulubionymi klientami. Jeśli chodzi o mnie osobiście, nigdy nie mogę wybrać mojej ulubionej kolekcji. Pracujemy nad każdą kolekcją od 9 miesięcy i wszystkie stają się dla mnie bardzo drogie i ważne.

W wywiadach często wspominasz projektanta Roya Halstona. Jak bardzo wpłynął na twoją pracę?

Michael: Halston był jednym z pionierów eleganckiej amerykańskiej odzieży sportowej. Naprawdę „dopracował” estetykę amerykańskiego uroku. A co najważniejsze - nigdy nie stracił z oczu kobiety, dla której w rzeczywistości stworzył. Musiał pamiętać o jej kaprysach, pragnieniach i rytmie życia.

Ostatnio aktywnie angażujesz się w działalność charytatywną.

Michael: Tak, celem naszej kampanii jest powstrzymanie głodu na planecie. Watch Hunger Stop to nie tylko hashtag w sieciach społecznościowych lub hasło. Światowy Program Żywnościowy ONZ nazywa głód „najbardziej rozwiązywalnym zadaniem na świecie” i działa w miejscach, w których ludzie najbardziej potrzebują żywności. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć tę inicjatywę i wykorzystać naszą platformę do rozpowszechniania informacji o kampanii wśród jak największej liczby osób.

Obejrzyj wideo: Michael Kors new items 82 (Październik 2019).