Mistrzostwa „Mercedes-Benz DETOUR Challenge” odbyły się w ZEA

Ponad 100 zespołów silnikowych wzięło udział w mistrzostwach Mercedes-Benz DETOUR Challenge Championship, które odbyły się w listopadzie w Dubaju i Sharjah.

Walczyli w umiejętnościach na orientację, trasa została wytyczona w obszarach miejskich Dubaju. Dla tego, który pomyślnie przeszedł wszystkie testy i dotarł do mety, przygotowano główną nagrodę - nowy Mercedes-Benz ML 350.

Ekscytujące wydarzenie zostało zorganizowane przez Gargash Enterprises i Detour Events Management przy wsparciu Federacji Sportów Samochodowych Emirates, opon Michelin, Fitness First, Liali Jewellery i Al Rawabi. Na autostradzie położonej w Dubaju i Sharjah zainstalowano sześć pit stopów, w których ukryto zadania, decydując, którzy kierowcy mogą zdobyć punkty nagrody.

W sumie uczestnicy mistrzostw pokonali ponad 250 kilometrów. Przede wszystkim oceniono umiejętności pracy w zespole, umiejętność poruszania się po terenie i prawidłowego obliczania czasu. Uczestnicy byli zachwyceni przeszłymi konkursami.

Zwycięzcą został „Zespół bez tytułu”, którego kapitanem był Sapan Meta, a nawigatorem był Amog Valavalkar, który przybył na czas na każdym pit stopie i dokładnie podążał trasą, co pozwoliło mu zdobyć najwięcej punktów. Shehab Gargash, CEO Gargash Enterprises, pogratulował zwycięzcom i wręczył im klucz do nowego Mercedes-Benz ML 350 2013.

Obejrzyj wideo: Mistrzostwa Polski pojazdów zabytkowych Częstochowa 2019 (Może 2024).