Flydubai rozszerza geografię lotów w Kazachstanie w trzech kierunkach

Flydubai rozwija sieć połączeń w Azji Środkowej, rozpoczynając loty do Astany.

Dubaj, ZEA: Flydubai Airlines ogłasza uruchomienie lotów do Astany, w trzecim miejscu docelowym w Kazachstanie. Latając dwa razy w tygodniu, Flydubai staje się pierwszym przewoźnikiem z siedzibą w Dubaju, który ustanawia bezpośrednie loty ze stolicą Kazachstanu.

Przemawiając na konferencji prasowej w Astanie, Gate Al Gate, dyrektor generalny Flydubai, powiedział: „Astana jest ważnym dodatkiem do sieci Flydubai, ponieważ nadal poszerzamy naszą obecność w Azji Środkowej. Rok po uruchomieniu w Kazachstanie obsługujemy trzy miasta w ten kraj, pokazując w ten sposób naszą gotowość do dalszego wzmacniania połączeń Dubaju z nowymi miejscami docelowymi. Podróż do Dubaju nigdy nie była bardziej komfortowa i mamy nadzieję, że będziemy w stanie zapewnić pasażerom z ZEA i Kazachstanu możliwość otwarcia się na sobie oba kraje. "

Flydubai wszedł na rynek Kazachstanu we wrześniu 2014 r., Otwierając bezpośrednie loty do Ałmaty i Shymkent. Teraz linia oferuje 2 loty tygodniowo do Astany i Ałmaty oraz jeden lot tygodniowo do Shymkent. Wraz z uruchomieniem nowej trasy sieć Flydubai w Azji Środkowej i na Kaukazie powiększy się do 9 miejsc docelowych. W tym regionie linie lotnicze wykonują co tydzień 60 lotów do Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu i Turkmenistanu.

Jeyhun Effendi, starszy wiceprezes ds. Operacji handlowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Bliskim Wschodzie, w WNP i Europie, dodał: „Teraz jest świetny czas na uruchomienie lotów do stolicy Kazachstanu, ponieważ zarówno Astana, jak i Dubaj przygotowują się do EXPO w 2017 roku i odpowiednio w 2020 r. Uważamy, że naszym obowiązkiem jest utrzymanie turystyki i stosunków handlowych między Kazachstanem a ZEA, oferując szeroki wybór usług po przystępnych cenach, a także loty w klasie biznes i transport ładunków. Teraz pasażerowie z Astany będą mogli podróżować w wielu Flydubai miejsc w Afryce, na Bliskim Wschodzie i subkontynencie indyjskim. "

Flydubai Airlines uruchomił 16 nowych miejsc docelowych od początku 2015 r., Tworząc sieć połączeń obejmującą ponad 96 tras w 45 krajach. Flota firmy obejmuje 50 nowych samolotów Boeing 737-800 nowej generacji, których średni wiek to 3,1 roku, a także zamówienie na ponad 100 samolotów. Dzięki umowom interline z innymi przewoźnikami pasażerowie Flydubai mogą podróżować do ponad 250 miejsc na całym świecie z transferem na międzynarodowe lotnisko w Dubaju.