Od września Flydubai otworzy pięć miejsc docelowych w Rosji i na Ukrainie

Flydubai zamierza rozszerzyć swoją obecność w Rosji i na Ukrainie, otwierając pięć nowych miejsc docelowych w tych krajach we wrześniu tego roku. Tak więc w pierwszym miesiącu jesieni Kijów, Charków, Donieck, Kazań i Ufa pojawią się na mapie lotów Flydubai.

Plany Flydubai na najbliższą przyszłość skoncentrują się na jednym z kluczowych regionów, co jest dość nietypowe dla linii lotniczych obsługujących wiele miejsc docelowych na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji Południowej. Jednak „marsz” Flydubai na Rosję i Ukrainę jest oczywiście wspierany przez zwiększone zapotrzebowanie na wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ze strony obywateli tych krajów. To turystyka, według szefa Flydubai, Gate Al Gate, będzie głównym czynnikiem przy wyznaczaniu nowych lotów, których początek zbiega się z początkiem zimowego sezonu turystycznego.

Jak zauważył Al Gate, aby przyciągnąć rosyjskich i ukraińskich turystów, ZEA musi konkurować z Egiptem i Turcją - w rzeczywistości najpopularniejszymi miejscami na wakacje wśród plażowiczów wśród mieszkańców Rosji i Ukrainy. Ale kampania reklamowa Flydubai na rzecz rozwoju rynków rosyjskiego i ukraińskiego spodoba się również biznesmenom. Ponadto Flydubai spodziewa się zainteresowania obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich ich nowymi destynacjami, które mają znaczące zalety kulturowe i historyczne.

Według pana Al Gate ryzyko, że Flydubai podejmie rozkład lotów do trzech ukraińskich miast, zmniejsza fakt, że Flydubai będzie obsługiwał Kijów, Donieck i Charków tylko dwa do trzech razy w tygodniu. Według szefa Flydubai gwarantuje to sukces tych lotów od pierwszego dnia ich istnienia.