Al Ain jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Miasto oaza Al Ain było pierwszym obiektem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, wpisanym do rejestru światowego dziedzictwa UNESCO. Al Ain został wpisany na tę honorową listę kulturalnych i historycznych miejsc o znaczeniu światowym podczas 35. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, która odbyła się w Paryżu.

Komentując to wydarzenie, szejk Sultan bin Tahnun Al Nahyan, prezes zarządu Urzędu ds. Turystyki w Abu Zabi (ADTA), wyraził przekonanie, że umieszczenie na liście UNESCO znacznie zwiększy potencjał turystyczny Al Ain, a administracja ADTA zrobi wszystko, co w jego mocy. przyczynić się do tego w jak największym stopniu.

W szczególności dział ADTA, zgodnie ze swoim szefem, dołoży wszelkich starań, aby poziom usług turystycznych w Al Ain odpowiadał rosnącemu popytowi turystów na dziedzictwo miasta.

UNESCO oznaczyło zabytki kultury i historii Al Ain, a także atrakcje przyrodnicze. Wśród nich jest góra Jebel Hafeet, najwyższy punkt w Emiracie Abu Zabi, sięgający 1249 m. Istnieje 500 starożytnych pochówków z 3 tysiąclecia pne e. Ponadto park i groby Al-Khili oraz miejsca pochówku Bida Bint Saud zostały wpisane na listę dóbr kultury UNESCO.

Obejrzyj wideo: Al Ain Oasis - Abu Dhabi , Zjednoczone Emiraty Arabskie - 2018. w 4K (Styczeń 2020).