Znajome i nieznane Abu Zabi

Wywiad: Elena Olkhovskaya

Uważamy, że kilkakrotnie podróżując do stolicy Abu Zabi podczas naszego pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wiemy wszystko o tym mieście i jego okolicach. Eksperci, którzy postawili sobie ambitny cel - przekształcenie Abu Zabi w centrum turystyki międzynarodowej ze wszystkimi tego wynikającymi opiniami, mają zupełnie inne zdanie.

Zwracamy uwagę na ekskluzywny wywiad z Jego Ekscelencją Mubarakiem Al Muhairim, dyrektorem generalnym Urzędu ds. Turystyki w Abu Zabi (ADTA), który powiedział nam o tym, co jego działowi udało się już zrobić i co jest w najbliższych planach.

Pan Al Muhairi, Urząd ds. Turystyki w Abu Zabi został założony w 2004 roku. Czy możesz nam opowiedzieć o najnowszych osiągnięciach Urzędu w promowaniu Abu Zabi jako międzynarodowej miejscowości turystycznej?

Masz rację, nasze Biuro zostało utworzone nieco ponad pięć lat temu. Stało się to pewnym symbolem chęci Abu Dhabi do rozwijania i promowania turystyki międzynarodowej. Z biegiem lat przeszliśmy z sytuacji znacznego niedoboru pokoi hotelowych, niewystarczającej liczby atrakcji dla turystów, do dobrze rozwiniętego obszaru turystyki regionalnej. Nadal opanowujemy ilość inwestycji, które zostały zainwestowane w infrastrukturę turystyczną Emirate w Abu Zabi, i podsumowujemy pierwsze wyniki. Na przykład stworzyliśmy kalendarz wydarzeń odbywających się w emiracie, który obejmuje szeroką gamę wydarzeń sportowych i kulturalnych. Jego zwieńczeniem będzie wyścig Formuły 1 w listopadzie tego roku. Dzisiaj, ze względu na większą liczbę pokoi hotelowych, które pojawiły się w ubiegłym roku, i oczekuje się, że w tym roku zostanie oddanych do użytku ponad 4000 pokoi hotelowych, możemy powiedzieć, że sytuacja z zakwaterowaniem w Abu Zabi wyraźnie się poprawia. co oczywiście przyciągnie więcej turystów do emiratu. Ponadto nowe hotele spełnią wymagania turystów z różnych segmentów, co pomoże również przyciągnąć nowe firmy do stolicy emiratu.

Jak globalny kryzys finansowy wpłynął na promocję Abu Zabi jako miejscowości turystycznej?

Jeśli chodzi o trudności spowodowane globalnym kryzysem finansowym, pierwsze trzy miesiące 2010 r. Wykazały lepsze wyniki w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Ogólnie rzecz biorąc, w segmencie turystyki i hotelarstwa w Abu Zabi odnotowaliśmy 90% wzrost liczby gości hotelowych w pierwszym kwartale 2010 r. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2009 r.

Poważne liczby, ale istnieją statystyki, ilu rosyjskojęzycznych turystów odwiedziło ostatnio stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

W ubiegłym roku gościliśmy prawie 8 000 turystów z Rosji i krajów WNP w hotelach w Abu Zabi, aw pierwszym kwartale 2010 roku odnotowaliśmy wzrost liczby turystów mówiących po rosyjsku o 35%.

Czy Rosja i kraje WNP są jednym z rynków docelowych Urzędu ds. Turystyki w Abu Zabi?

Tak, jest to jeden z głównych rynków, na którym chcemy przyciągnąć turystów do Abu Zabi. Dzisiaj Etihad obsługuje bezpośrednie loty bezpośrednie z Abu Zabi na Białoruś i Kazachstan. W Rosji i innych krajach WNP bierzemy udział w specjalistycznych międzynarodowych wystawach turystycznych i prowadzimy seminaria terenowe w celu promowania Abu Zabi jako interesującego i obiecującego kierunku. Mam nadzieję, że do końca tego roku będziemy mogli otworzyć przedstawicielstwo Urzędu ds. Turystyki w Abu Zabi w Rosji. W każdym razie prace w tym kierunku są już w toku.

Czy planujesz rozpocząć nowe bezpośrednie loty Etihad z Abu Zabi do głównych miast Rosji i krajów WNP?

Wspomniałem już, że Etihad obsługuje bezpośrednie loty do Mińska i Kazachstanu - do Ałmaty i Astany. Myślę, że nowe loty Etihad są głównie związane z rozmiarem flotylli. Jak tylko linia lotnicza otrzyma nowe samoloty, natychmiast pojawią się nowe trasy, a częstotliwość lotów do znanych już miejsc docelowych wzrośnie. Nie mogę mówić w imieniu Etihad, ale wiem, że tam, gdzie firma lata teraz trzy razy w tygodniu, będzie pięć do sześciu, a nawet siedem lotów tygodniowo. I to w ogólności pokrywa się z planami naszego biura dotyczącymi zwiększenia przepływu turystów do Emiratu Abu Zabi.

Emirate of Abu Dhabi jest szczęśliwym posiadaczem dużej liczby naturalnych wysp, które dziś są stopniowo budowane, przekształcając się w unikalne obiekty infrastruktury turystycznej. Czy wraz z nadejściem światowego kryzysu finansowego któryś z wcześniej ogłoszonych projektów został zawieszony lub „zamrożony”?

Nie Nadal budujemy wszystko, co jest planowane. W rzeczywistości Abu Zabi posiada setki wysp, dlatego opracowując naszą strategię rozwoju turystyki, uważaliśmy te ziemie za dodatkową zaletę. Ponieważ jeśli eksplorujesz całe wybrzeże, od Oceanu Indyjskiego po Morze Czerwone, tylko Abu Zabi ma takie naturalne piękno. Mamy wiele wysp, w tym tak znane, jak rezerwat przyrody Sir Bani Yas na zachodzie oraz wyspy Saadiyat i Yas na wschodzie stolicy emiratu. Znając te korzyści, tchniemy w nie życie. Ponadto naszym celem nie jest podążanie za tym, co już zostało zrobione w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale oferowanie nowych możliwości i produktów dla branży turystycznej.

I to nie jest konkurencja między emiratami. Wcale nie Touroperatorzy w ZEA mają możliwość pracy w dowolnym zakątku kraju, chcemy tylko ożywić lokalne tradycje i stworzyć nowe luksusowe hotele i kurorty. Na przykład niedawno odnowiliśmy stary fort w Al Ain, w którym obecnie odbywają się koncerty muzyki klasycznej, gromadząc widzów z całej ZEA i krajów sąsiednich. Otworzyliśmy nowy kompleks kurortu w pustynnej oazie, który naprawdę warto włączyć do programu wycieczki po kraju. Dlatego cieszymy się, gdy słyszymy pozytywne recenzje i komentarze ekspertów z branży turystycznej, że nowe projekty w Abu Zabi wzmacniają pozycję całego kraju w dziedzinie turystyki międzynarodowej najwyższej klasy.

Jednocześnie należy powiedzieć, że wszystkie nowe projekty w Abu Zabi zostały starannie zaplanowane i właściwie zarządzane, ponieważ nie możemy iść na kompromis, jeśli chodzi o jakość konstrukcji i jej wpływ na środowisko. Dlatego budując wyspy, z pewnością podejmiemy wszelkie niezbędne środki, aby chronić rosnące tam namorzyny oraz żyjących w nich przedstawicieli flory i fauny. Wszystkie zabytki i miejsca, w których dziś prowadzone są wykopaliska archeologiczne, na przykład na wyspie Sir Bani Yas, są przez nas starannie chronione. Mamy projekt polegający na otwarciu stanowisk archeologicznych dla odwiedzających wyspę Sir Bani Yas, zainteresowanych historią. Polecam zdecydowanie tam pojechać.

Czy Urząd ds. Turystyki w Abu Zabi planuje wprowadzić nowe międzynarodowe sieci hoteli do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ponieważ, o ile wiemy, nie wszyscy uczestnicy rynku hotelarskiego weszli do Emiratów?

Zawsze wspieramy deweloperów naszych wysp w dążeniu do wprowadzenia nowych graczy na rynek Abu Zabi, w tym międzynarodowych sieci hotelowych, ponieważ wszyscy wiedzą, że popularność niektórych hoteli ma poważny wpływ na sprzedaż w całym kierunku. Za kilka miesięcy spodziewamy się otwarcia nowego hotelu Rock Forty w Abu Zabi, który będzie pierwszym hotelem tej sieci w całym regionie, nie tylko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W przyszłym roku otworzymy hotel St. Regis na wyspie Saadiyat, który będzie pierwszym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i uważam, że pierwszy w Zatoce Perskiej.

Al Sana Resort będzie również pierwszym, a my już wprowadziliśmy sieć hoteli Anantara w Emiratach. Tak, oczywiście jesteśmy zainteresowani pojawieniem się nowych sieci hoteli w Abu Zabi. Jesteśmy dziś świadomi, że Abu Zabi jest magnesem dla wielu dużych międzynarodowych firm hotelarskich. W końcu widzą statystyki z ostatnich lat i liczby wskazujące na niesamowity wzrost turystyki i gościnności. Myślę, że żadna z sieci nie odmówi otwarcia własnych hoteli i kurortów w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Niektórzy operatorzy podpisali już umowy z deweloperami w Abu Zabi i zaczną otwierać swoje hotele pod koniec tego roku i przez następne dwa do trzech lat.

Jako Rosjanka nie mogę nie zauważyć wysiłków rządu Abu Zabi i Biura Turystyki na rzecz kultury i sztuki. Niedługo na wyspie Saadiyat zostanie otwarty Luwr w Abu Zabi i Muzeum Sztuki Nowoczesnej Guggenheim. Czy można mieć nadzieję na pojawienie się w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich oddziału pustelni petersburskiej lub moskiewskiej galerii Tretiakowskiej?

Muszę wyjaśnić, że Luwr w Abu Zabi i Muzeum Guggenheima nie są oddziałami głównych muzeów, są niezależnymi muzeami, które pokażą różnorodne arcydzieła z całego świata, w tym sztukę islamską. Masz jednak rację. Zazwyczaj nasza współpraca z wiodącymi światowymi muzeami rozpoczyna się od zwiedzania eksponatów, spotkań, negocjacji. Spotkaliśmy się już z kierownictwem Ermitażu. Tak więc ten problem nie jest usuwany z porządku obrad. Jesteśmy bardzo zainteresowani reprezentowaniem rosyjskiej kultury i sztuki w Emiratach. Jako pierwsi w 2007 roku zorganizowaliśmy wystawę Zbrojowni Kremla w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i regionie. Wystawa była bardzo udana. Nasze stosunki kulturalne z Rosją i innymi krajami WNP są dziś bardzo silne. W maju w Abu Zabi odbyła się trasa koncertowa białoruskich tancerzy baletowych, którą sponsorowaliśmy. Jeśli chodzi o sztukę i kulturę, dla Abu Zabi ich rozwój jest jednym z głównych zadań. Uważamy, że jesteśmy zobowiązani zrobić wszystko, co możliwe w tym względzie, aby wzbogacić życie kulturalne ludzi mieszkających w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i krajach Zatoki Perskiej. I oczywiście pomoże nam to przyciągnąć najróżniejsze kategorie turystów do emiratu.

Czego chciałbyś życzyć swoim potencjalnym gościom z Rosji i krajów WNP?

Po pierwsze, zapraszam wszystkich do Abu Zabi. To bezpieczny kierunek, położony znacznie bliżej niż myśli wielu ludzi. Uważnie przestudiowaliśmy potrzeby rosyjskojęzycznych turystów i wiemy, że potrzebują oni wysokiej jakości zakwaterowania i usług, doskonałych zakupów, wszystkich warunków do wypoczynku nad morzem i rozrywki. Wierzę, że wszystko to znajduje się w Abu Zabi. A jeśli ktoś interesuje się historią i dziedzictwem kulturowym, to tutaj Abu Zabi ma coś, co może Cię zaskoczyć. Witamy w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dziękuję Panu Al Muhairi. I do zobaczenia wkrótce.

Obejrzyj wideo: Podróż Za Milion Zdjęć - Filipińska Szkoła (Luty 2020).