W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mężczyzna przeżył atak rekina

Rekin zaatakował na morzu rybaka ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale udało mu się uciec.

W ubiegły piątek rano duży rekin zaatakował 41-letniego rybaka Mohammeda Hamada al-Belushi na morzu w regionie Khor Fakkan w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdy łowił ryby ze swoim przyjacielem Omarem. W chwili zdarzenia znaleziono mężczyzn około 9 km od wybrzeża.

Al-Belushi zanurkował na głębokość 18 metrów, po czym wrócił do swojej łodzi. Był około trzech metrów od statku, gdy jego prawa noga została złapana między potężne szczęki rekina.

Omar, który zauważył niebezpieczeństwo, wystrzelił rekina z broni rybackiej, co pomogło jego przyjacielowi uwolnić się z pułapki. Ludziom udało się złapać rekina i przywiązać go do łodzi, aby wyciągnąć na brzeg.

Omar zgłosił ten incydent policji i karetce pogotowia, a także rodzinie rybaka, który rzucił się do portu Khor Fakkan, oczekując powrotu łodzi Al-Belushi.

Ranny rybak został natychmiast zabrany do szpitala Khor Fakkan, gdzie wykonano prześwietlenie zranionej nogi. Lekarze zdiagnozowali poważne uszkodzenie.

Brat ofiary potwierdził, że w tej części kraju zauważył kilka małych rekinów, ale osoba, która zaatakowała Al-Belushi, ważyła 200 kg.

Obejrzyj wideo: Zjednoczone Emiraty Arabskie (Luty 2020).