Na lotnisku można korzystać z krajowych kart identyfikacyjnych ZEA

Według dyrektora projektu Emirates E-Gate (systemu elektronicznego paszportu Emirates) Muhammada Ahmeda Al-Zaabiego, krajowe karty identyfikacyjne ZEA mogą być teraz używane na dużych międzynarodowych lotniskach z elektronicznymi systemami kontroli paszportowej w celu przyspieszenia procedur kontroli granicznej i paszportowej.

W wywiadzie dla państwowej agencji prasowej WAM Al-Zaabi powiedział, że usługę e-gate można dodać do dowolnej karty identyfikacyjnej za 150 dirhamów (40,9 USD) bez potrzeby dodatkowych dokumentów. Ta funkcja będzie ważna przez dwa lata, po czym może być aktualizowana, pod warunkiem że paszport posiadacza jest ważny przez ponad sześć miesięcy.

Przypomnijmy, że krajowe karty identyfikacyjne ZEA zawierają takie dane biometryczne właściciela, jak odciski palców, zeskanowana siatkówka, paszport i wiza. Wszyscy obywatele i emigranci mieszkający w kraju są zobowiązani do otrzymania ich przed końcem 2010 r. Z czasem wszystkie karty e-gate, które są obecnie wydawane ponad 100 tysiącom mieszkańców ZEA, zostaną zastąpione nowymi kartami identyfikacyjnymi.

Obejrzyj wideo: Pierwszy lot samolotem - odprawa, bagaż, bilety krok po kroku. (Styczeń 2020).