A jednak - lato!

Coroczny festiwal „Dubai Summer Surprise” w tym roku odbędzie się w dniach 21 czerwca - 1 września pod stałym hasłem „Dużo zabawy dla najmłodszych” i będzie prawdziwym świętem zarówno dla dzieci, jak i wszystkich członków rodziny.

Lato w Dubaju, gorące i zakurzone, przez długi czas pozostawało nudną i nieatrakcyjną porą roku. Ale wraz z nadejściem Dubai Summer Surprise coraz mniej osób staje się pierwszym samolotem, który odlatuje od upału. Przeciwnie, dziś wielu planuje spędzać wakacje w Dubaju latem, uważając ten okres za najbardziej optymalny.

Dzisiaj, dzięki ekscytującej koncepcji festiwalu „Dubai Summer Surprises” (DLS), letnie miesiące stały się kalejdoskopem zabawy i relaksu, a letni sezon turystyczny przestał być nazywany „niskim”. Pojęcie ciepła w ogóle nie jest brane pod uwagę. Latem w całym mieście - w centrach handlowych, na ulicach i wzdłuż ruchliwych autostrad, na mostach iw parkach - można spotkać wesołego jasnożółtego mężczyznę z uśmiechem od ucha do ucha. To Modhesh - słoneczna maskotka festiwalu. A to oznacza, że ​​Dubai Summer Surprise już się rozpoczęło.

Podczas każdego DLS Dubaj całkowicie zmienia swój wygląd. Długo oczekiwane wakacje zaczynają się w szkołach, a tysiące dzieci wiedzą, że tego lata nie będą musiały siedzieć i znów się nudzić. Wiele wydarzeń, konkursów, konkursów i quizów, a także mnóstwo różnych nagród i upominków - taki właśnie jest letni festiwal. Do udziału w festiwalowych wydarzeniach przyciągają nie tylko dzieci, ale także wszyscy członkowie rodziny - matki, ojcowie, dziadkowie. To wzmacnia więzi rodzinne i nikt nie przypomina problemów „ojców i dzieci”.

Organizatorzy i sponsorzy

Współpraca różnych agencji rządowych i instytucji z sektorem prywatnym znacznie przyczynia się do stale rosnącego sukcesu DLS. Festiwal jest prowadzony przez Komitet Organizacyjny DLS i jest szeroko reklamowany za granicą, w tym w krajach Zatoki Perskiej. W tym roku odbędzie się kolejny, dziewiąty festiwal „Dubai Summer Surprises-2006”. Jednolita koncepcja DLS opiera się na organizacji 10 tygodni tematycznych. Festiwal pod przewodnictwem organizatorów, którymi są departamenty rządowe, corocznie aktualizuje swój temat. Każdy tydzień tematyczny nie zależy od poprzedniego i kolejnego, wyróżnia się nowością i atrakcyjnością oraz jest bardzo interesujący dla dzieci i dorosłych.

Dzieci na festiwalu będą mogły pokazać swoje zdolności intelektualne, uczestnicząc w zabawnych i edukacyjnych grach, a dorośli będą mieli liczne wyprzedaże w miejskich sklepach oraz możliwość wygrania milionów dirhamów w wielkich letnich loteriach.

DLS-2006 zostanie otwarty 21 czerwca od tygodnia „Lodowych niespodzianek”, organizowanego przez Departament Wody i Energii w Dubaju. Następnie tygodnie tematyczne w kolejności pierwszeństwa będą następujące:

- „Niespodzianki ze sztuki”, organizowane przez Departament Naturalizacji i Imigracji od 29 czerwca do 5 lipca;
- „Niespodzianki kuchni międzynarodowej”, organizowane przez Departament Turystyki i Marketingu Handlowego od 6 do 12 lipca;
- „Niespodzianki przygodowe” organizowane przez Departament Zdrowia i Usług Medycznych od 13 do 19 lipca;
- „Niespodzianki z kreskówek” organizowane przez Dubajską Izbę Przemysłowo-Handlową w dniach 20–26 lipca;
- „Niespodzianki natury”, organizowane przez policję dubajską od 27 lipca do 2 sierpnia;
- „Niespodzianki wiedzy”, organizowane przez Departament Zagospodarowania Przestrzennego od 3 do 9 sierpnia;
- „niespodzianki kwiatowe” organizowane przez gminę Dubaj od 10 do 16 sierpnia;
- „Niespodzianki dziedzictwa etnograficznego”, organizowane przez Urząd Portów Dubaju, Ceł i Wolnych Stref Ekonomicznych w dniach 17–23 sierpnia;
- Zaskakuje „Powrót do szkoły” organizowany przez Departament Rozwoju Gospodarczego od 24 sierpnia do 1 września.

Oprócz uczestnictwa w 10 tygodniach tematycznych inne departamenty i organizacje rządowe w Dubaju wnoszą swój wkład w organizację letniego festiwalu. Wśród nich: Dubai Media Association, Departament Nieruchomości, Departament Lotnictwa Cywilnego, Dubajski e-Rząd, Departament Spraw Islamskich i Filantropii oraz Departament Obrony Cywilnej.

Prawie wszystkie centra handlowe w Dubaju są uczestnikami szeroko zakrojonego programu kulturalnego i rozrywkowego Dubai Summer Surprise. Podczas gdy dorośli korzystają z wyjątkowej okazji na wakacje, a zatem bardzo opłacalne, zakupy, dzieci lubią gry, uczestniczą w różnego rodzaju kreatywnych warsztatach, konkursach i konkursach. Dla gości z sąsiednich krajów Zatoki Perskiej letni festiwal w Dubaju to także świetny sposób na połączenie spotkań biznesowych z dobrze zorganizowanymi wakacjami. Podczas gdy głowa rodziny rozwiązuje problemy biznesowe, rodzina angażuje się w program kulturalno-masowy DLS.

Festiwal jest wizytówką lata!

W ciągu ostatnich lat festiwale DLS stały się poważną zachętą do rozwoju handlu i turystyki w niepopularnym wcześniej sezonie letnim. O sukcesie imprezy świadczy gwałtowny wzrost liczby gości festiwalowych i poziomu sprzedaży. 600 tysięcy gości przybyło na pierwszy DLS w 1998 roku, a wielkość sprzedaży wyniosła 850 milionów dirhamów. W 2005 r. Zarejestrowano już 1,51 miliona gości, którzy wydali łącznie 1,72 miliarda dirhamów.

Podczas letniego festiwalu hotele, restauracje, wypożyczalnie samochodów, sklepy oferują miejskim gościom wyjątkowe pakiety usług, które oprócz korzystnych cen obejmują różnorodne promocje i oferty, bilety loteryjne lub kupony rabatowe. Grupa centrów handlowych w Dubaju organizuje coroczną loterię letnią dla milionów dirhamów. Ten festiwal da każdemu możliwość wzięcia udziału w wielkich loteriach i wygrania drogich samochodów BMW, codziennych nagród pieniężnych w wysokości 100 000 dirhamów. Loteriami będą kupony, które będą wydawane na każde 200 dirhamów wydanych na zakupy w dowolnym centrum handlowym w Dubaju. Kup i wygraj!

Nie zapomnij odwiedzić z dziećmi „Miasta rozrywki Modhesha”, które działa każdego lata pod dachem Dubai World Trade Centre. W 2005 roku odwiedziło go ponad 30 tysięcy gości. To miejsce jest świętem radości i dzieciństwa. Tutaj ty i twoje dzieci nie tylko będziecie się bawić i bawić z głębi serca, ale także nauczyliście wiele rzeczy, których nie umieliście wcześniej - robić samolotów, rzeźbić i rysować, tańczyć i śpiewać. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko jest w najlepszych tradycjach pałaców pionierów i uczniów z czasów radzieckich wraz z ich kręgami i sekcjami, jeśli ktoś inny pamięta, co to jest. Nadchodzi lato, a wraz z nim festiwal!

Obejrzyj wideo: Vlog. Haul zakupowy. Jednak mamy lato (Styczeń 2020).