Mieszkańcy ZEA nie są wystarczająco aktywni

Badanie pokazuje, że mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie ćwiczą wystarczająco dużo.

Prawie połowa kobiet i ponad 40 procent mężczyzn w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie otrzymuje wystarczającej aktywności fizycznej. Dowodzą tego dane zebrane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

W rankingu „najbardziej nieaktywnych” grup mieszkańcy ZEA znajdują się obok Wielkiej Brytanii i USA.

Kuwejt znajduje się na ostatnim miejscu - 67 procent dorosłej populacji tutaj nie otrzymuje zalecanych 150 minut umiarkowanych ćwiczeń lub 75 minut intensywnych ćwiczeń tygodniowo.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich 41 procent populacji nie prowadzi wystarczająco zdrowego stylu życia. Zwiększa to ryzyko powikłań zdrowotnych.

Dr Yasser Sadai z Międzynarodowego Szpitala Medeor 24x7 w Al Ain powiedział: „Ćwiczenia pomagają utrzymać dobre zdrowie, wytrzymałość i dobry cholesterol”.

Badacze WHO zebrali dane o osobach ze 168 krajów. W badaniu wzięło udział prawie dwa miliony ludzi. W badaniu zarejestrowano aktywność fizyczną we wszystkich obszarach życia, w tym w pracy i w domu.

Wyniki opublikowane w czasopiśmie medycznym Lancet Public Health wykazały, że 36 procent populacji Wielkiej Brytanii nie wykonuje wystarczających ćwiczeń. Dla porównania, w Finlandii, jednym z najbardziej aktywnych krajów na świecie, tylko 17 procent ludzi nie ma wystarczającego obciążenia pracą.

Niedawno Dubai Health Authority uruchomił nowy program mający na celu przyciągnięcie większej liczby uczniów do wychowania fizycznego w szkołach. Ta inicjatywa powinna pomóc w walce z otyłością.

Studenci z Dubaju zostaną poproszeni o wykonanie zalecanych 150 minut ćwiczeń tygodniowo.

Niedawna ankieta YouGov przeprowadzona na zlecenie Oman Insurance i Bupa Global wykazała brak wiedzy na temat zdrowego stylu życia wśród młodych ludzi. Badanie przeprowadzone wśród 249 dzieci w wieku od 6 do 11 lat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wykazało, że prawie jedna czwarta respondentów uważa spędzanie czasu z grami wideo lub czytaniem książek za aktywność fizyczną.

Badanie przeprowadzone przez YouGov wśród ponad 1000 rodziców w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej wykazało, że 90 procent dzieci ma dostęp do urządzeń mobilnych i spędza z nimi średnio dwie i pół godziny dziennie.

Obejrzyj wideo: Janukowicz przygotowywał Majdan (Listopad 2019).