Smak Ramadanu. Najlepsze Ifary miesiąca.

Święty miesiąc Ramadanu to nie tylko czas postu, modlitwy, miłości, dobrych uczynków i działań, ale także ważne wydarzenie kulturalne.

Duch Ramadanu jest obecny wszędzie: na wystawach, w galeriach sztuki, na wykładach o islamskich tradycjach, na nocnym targu Ramadan i, oczywiście, podczas hojnych wieczornych rozmów - Iftar. Oferujemy przegląd najlepszych restauracji, w których można delektować się potrawami ze świata arabskiego.

Al Majlis

Jeden z najpiękniejszych i największych namiotów do rozmów w Dubaju znajduje się w kompleksie Madinat Jumeirah. Ozdobny namiot zwieńczony jest 25-metrowym żyrandolem wiszącym. Bufet oferuje dania kuchni arabskiej i światowej, które przygotowywane są w obecności klienta. Namiot ma obszerną jadalnię i wiele oddzielnych mejli (tradycyjne tereny rekreacyjne) dla małych grup i imprez firmowych. Kompleks może pomieścić jednocześnie do 1000 gości. Iftar i Suhur podawane są tutaj w ścisłej zgodzie z arabskimi tradycjami.

Kuchnia: arabska

Iftar: o zachodzie słońca i do 20:30

Suchur: od 21:30 do 03:00

Cena iftar: 210 AED za osobę, w tym soki, wodę i napoje gazowane

Dodatkowe informacje telefonicznie: 4 432 3232

Adres: Madinat Jumeirah, Mina A'Salam

Bab al shams

Jeden z najpiękniejszych hoteli na pustyni Bab Al Shams podczas Ramadanu oferuje Iftaras zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, w stylu beduińskim, gdzie można w pełni zanurzyć się w atmosferze Tysiąca i Jednej Nocy.

Kuchnia: arabska

Restauracja Al Hadheerah: 250 AED za osobę

Czas: od zachodu słońca do północy

Adres: Al Qudra Road Opposite Endurance City

Dodatkowe informacje telefonicznie: 4 809 6194

Namiot Asateer

Jedno z najbardziej znanych i popularnych miejsc dla Iftar z prawdziwie arabską atmosferą, często odwiedzane przez lokalne gwiazdy. W menu znajdują się narodowe potrawy arabskie, w tym jagnięcina Kuzi z ryżem i przyprawami; kulki mięsne z cebulą w sosie jogurtowym „Kebbe beat Lyaban”; klasyczne danie rybne saadiya, ser Halumi i inne. Goście znajdą tu także morze orientalnych słodyczy i egzotycznych odmian lodów. Tutaj możesz grać w szachy lub tryktrak, zapalić fajkę wodną, ​​podziwiając panoramę Dubaju.

Iftar: od 18.30 do 20.30

Suchur: od 21.30 do 02.30

Cena iftar: 205 AED za osobę, Suhura - AED185

Adres: Atlantis the Palm Hotel

Dodatkowe informacje telefonicznie: 4 426 0800

Almaz przez momo

Restauracja Almaz by Momo łączy wnętrze wszystkich krajów świata i oferuje kuchnię Afryki Północnej i Libanu z dodatkową mieszanką dań kuchni śródziemnomorskiej.

Kuchnia: marokańska, libańska

Iftar: od 19:00 do 21:00

Cena: 175 AED

Suchur: od 21:00 do 02:00

Adres: The Beach at JBR

Dodatkowe informacje telefonicznie: 4 809 6194

One & Only Royal Mirage

Atmosfera prawdziwej Arabii czeka na wszystkich gości hotelu One & Only Royal Mirage podczas Ramadanu. Menu Iftara będzie wyświetlane na Tagine i The Rotisserie. Po rozmowie możesz wyjść na świeże powietrze - na tarasach dziedzińca i ogrodu wędrownego, aby porozmawiać z przyjaciółmi popijając kawę arabską.

Cena: od 210 AED za osobę

Czas: od zachodu słońca do 02:30

Adres: Al Sufouh Road, Jumeirah Beach

Dodatkowe informacje telefonicznie: 4 399 99 99

Coya

Kuchnia peruwiańska jest dziś bardzo popularna. Restauracja Coya, pierwotnie otwarta w londyńskiej dzielnicy Mayfair, zaprasza do zanurzenia się w starożytnym świecie Inków w Dubaju w Four Seasons Resort w Jumeirah. Podczas Ramadanu opracowano specjalne menu peruwiańskie w nowym czytaniu w stylu kuchni bliskowschodniej.

Czas: od 19:00 do 23:00, środa - piątek od 19:00 do północy.

Cena: 240 AED

Adres: restauracja Village, hotel Four Seasons Dubai

Dodatkowe informacje telefonicznie: 04 316 9600

Namiot z bąbelkami nieba

Bogaty arabski Iftar i Suchur na wysokości ze wspaniałymi widokami na nocne miasto, zalane światłem, można znaleźć w hotelu Meydan Dubai.

Czas: od zachodu słońca do 03:30

Cena: 170 AED

Adres: hotel Meydan, tor wyścigowy Meydan, Nad Al Sheb

Dodatkowe informacje telefonicznie: 4 381 3111

Centrum zrozumienia kulturowego szejk Mohammed

Tym, którzy chcą zrozumieć głębsze znaczenie tradycji ramadańskich i muzułmańskich, polecamy odwiedzić Iftar w Centrum Szejka Mohammeda dla zrozumienia kultury, znajdującym się w sercu historycznej dzielnicy Al Fahidi. Czekają na Ciebie ciekawe rozmowy i prawdziwe jedzenie Emirate. Podczas rozmowy możesz zadawać pytania dotyczące świętego miesiąca Ramadanu, kultury i tradycji ZEA.

Czas: codziennie od 8 czerwca do 4 lipca

Cena: 135 AED za osobę, dzieci do 12 lat bezpłatnie

Adres: dom 26, Al Mussallah Road, dystrykt Al Fahidi, Bur Dubai

Dodatkowe informacje telefonicznie: 04 353 6666

Smaki na dwóch

Restauracja Flavours on Two w hotelu Towers Rotana Dubai oferuje obfity bufet. Szef kuchni restauracji stworzył specjalne menu składające się z arabskich, indyjskich, pakistańskich, azjatyckich i międzynarodowych tradycji kulinarnych. Oferuje również wykwintne arabskie desery.

Kuchnia: arabska, międzynarodowa

Iftar: o zachodzie słońca i do 20:30

Cena iftar: 149 AED za osobę

Dodatkowe informacje telefonicznie: 04 312 2201

Adres: Towers Rotana Hotel, Sheikh Zayed Road, Trade Center 1

Namiot Layali

W tym roku hotel Palm Kempinski obiecuje zadowolić swoich gości jeszcze ciekawszym Iftarem niż w ubiegłym roku (w 2015 r. Namiot Layali został uznany przez Gulf Business za najlepsze miejsce dla Iftar i Sukhur w Dubaju). Ze wspaniałym widokiem na panoramę Dubaju i Dubai Marina, namiot Layali oferuje różnorodne menu międzynarodowe, 30 rodzajów fajki wodnej i różne rozrywki tematyczne.

Kuchnia: arabska, międzynarodowa

Iftar: o zachodzie słońca i do 21:00

Cena iftar: 185 AED za osobę

Suchur: od 22:30 do 03:00

Cena Sukhur: 95 AED 95

Dodatkowe informacje telefonicznie: 4 444 2000

Adres: Kempinski Hotel & Residences Palm Jumeirah

Obejrzyj wideo: CO TO JEST RAMADAN? (Luty 2020).