Inne oferty na rynku lotnictwa przenośnego

Hoverbike

Na świecie są już dwa całe motocykle „jak Luke Skywalker” i oba są na etapie testowania prototypu przedprodukcyjnego. Zasadniczo w witrynie można już złożyć zamówienie wstępne. Z Australijczykiem nazwiskiem Chris Malloy wszystko jest gotowe i lata, choć wciąż jest na smyczy.

Dwa znaczniki przechyłu, każdy z parą śrub, pomiędzy którymi siedzi „motocyklista”, wprawiają w ruch silnik motocykla BMW 1170 cm3. Maksymalna prędkość wynosi 280 km / h, zasięg - 150 km, ładowność - 165 kg. Malloy spodziewa się odebrać swój Hoverbike w Wielkiej Brytanii, ustalić za niego cenę 40 tysięcy dolarów, i już zarejestrował się w tym celu, nazywając go po prostu MA. Aerofex z Kalifornii obiecuje wypuszczenie swojego motocykla lotniczego w 2017 roku. Konstrukcja dwumiejscowego Aero-X obejmuje również silnik benzynowy, parę tiltroterów, prędkość 72 km / h, ładowność 140 kg. Założyciel i dyrektor techniczny firmy, Mark de Roche, mówi, że wziął Franka Piaseckiego, zbudowanego w 1960 roku, jako podstawę „latającego jeepa”.

Kiwi Pak

Turbośmigłowy Martin Jetpack z 2-litrowym dwusuwowym silnikiem benzynowym i 200 KM po raz pierwszy pokazano na pokazie lotniczym Oshkosh w lipcu 2008 r. Dwie śruby Kevlar w kanałach pierścieniowych osiągają prędkości do 100 km / h, wysokość sufitu wynosi 1500 m. Możesz ugiąć się w powietrzu przez pół godziny. Licencja pilota jest opcjonalna. Podstawowy koszt pracy nowozelandzkiej firmy Martin Aircraft wynosi 150 tysięcy dolarów. Produkcja seryjna planowana jest za półtora roku.

Helikopter

Agusta Westland, włoski producent samolotów, stempluje jeden po drugim komercyjne reinkarnacje niegdyś tajnych projektów obronnych Bella. Dziesięciomiejscowy biznesowy kwadrokopter AW-609 jest oparty na wojskowym pojeździe V-22 Osprey. Nagroda specjalna na HeliExpo w Las Vegas (2013) i aprobata US Helicopter Association (2014), jednomiejscowa koncepcja Zero Project jest znacznie bardziej indywidualna. Ma zdolność do startu i lądowania w pionie, kadłub z włókna węglowego z Bertone, całkowite odrzucenie hydrauliki w imię zmniejszenia masy. Stylowo, szybko, obecny status projektu to testy prototypów.

Latający samochód

Pierwsze doniesienia o rozwoju latających samochodów pojawiły się w prasie na długo przed wynalezieniem Internetu. To prawda, że ​​w rzeczywistości nikt inny nie widział tych samochodów - tylko w drugiej serii „Harry'ego Pottera”. Ale w październiku tego roku w Wiedniu słowacka firma Aeromobil zaprezentowała czterokołowy dwumiejscowy ze składanymi skrzydłami, który naprawdę może wystartować bezpośrednio z autostrady, a nawet wylądować na nieutwardzonych lotniskach. To czwarta generacja rozwoju rozpoczętego w latach 90. przez Stefana Kleina i jego współpracowników. Maksymalna prędkość w pozycji naziemnej wynosi 160 km / h, w powietrzu - 200 km / h.

Obejrzyj wideo: PRZECIWLOTNICZY ZESTAW RAKIETOWY ,,GROM". Historia Broni (Grudzień 2019).