TOP 10 atrakcji turystycznych Dubaju

Unikalna trasa - „Cały Dubaj w jeden dzień” z wizytą we wszystkich najciekawszych i wartych sfotografowania jako pamiątki (kolejność obiektów jest w kierunku z Abu Zabi do Sharjah). Trasa została opracowana z uwzględnieniem wykorzystania metra w Dubaju, wodnych „taksówek” - łodzi Abra i innych rodzajów transportu publicznego do transportu.

1. Centrum handlowe „Ibn Battuta” (Ibn Battuta Mall) jest interesujące przede wszystkim dla wnętrz swoich parkietów handlowych. Każdy z nich jest urządzony w stylu kraju, który odwiedził wielki odkrywca Ibn Battuta podczas swoich podróży. (Stacja Red Line - Centrum handlowe Ibn Battuta)

2. Drapacze chmur wokół sztucznie utworzonej Dubai Marina i deptaka Marina Walk z restauracjami i kawiarniami. (Stacja Red Line - Dubai Marina)

3. Hotel Burj Al Arab („Bourge Al Arab”), kompleks wypoczynkowy Madinat Jumeirah („Madinat Jumeirah”) z pasażami handlowymi Souq Madinat, a także hotel Jumeirah Beach i słynny park wodny Wild Wadi. (Taksówki z Dubai Marina do Burj Al Arab)

4. Sztuczna wyspa Palm Jumeirah („Palm Jumeirah”), w której znajdują się liczne hotele, w tym luksusowa Atlantis, The Palm z unikalnym kompleksem podwodnych jaskiń The Lost Chambers, gigantycznym akwarium i parkiem wodnym Aquaventure. Do Atlantis The Palm można dostać się kolejką jednoszynową, z której wagonów roztacza się wspaniały widok na całą wyspę. (Taksówki z Burj Al Arab Hotel do podstawy pnia The Palm Jumeirah Island. Dalej jest kolej jednoszynna do Atlantis The Palm Hotel)

5. Mall of the Emirates, w którym znajduje się sztuczny stok narciarski Ski Dubai. (Taksówki od podstawy The Palm Jumeirah do Mall of the Emirates)

6. Dzielnica Down Town Dubai, w której znajduje się najwyższy na świecie wieżowiec Burj Khalifa z tarasem widokowym „At The Top”, gigantyczne centrum handlowe Dubai Mall z akwarium i podwodnym światowym zoo oraz największy na świecie śpiewając „Fontannę Dubaju. (Z czerwonej stacji stacji metra Mall of the Emirates do stacji Burj Khalifa - Dubai Mall. Dalej - bezpłatny autobus z stacji metra do Down Town Dubai)

7. Drapacze chmur wzdłuż głównej autostrady miasta - Sheikh Zayed Road. (Od stacji czerwonej linii Mall of the Emirates do stacji Emirates Towers)

8. Historyczna część Dubaju - od dzielnicy Bastakiya w Bar Dubai, obok której znajduje się Muzeum Dubaju, do dzielnicy Shindaga, z muzeami, takimi jak Heritage Village, Diving Village i House of Divers Sheikh Saeed ”(Sheikh Saeed House). Istnieje również biuro władcy Diwan Office of the Ruler, rynek tekstylny, sklepy z antykami i pamiątkami. (Z czerwonej stacji metra Khalid Bi Al Waleed, weź taksówkę do dzielnicy Bastakia. Następnie idź)

9. Dubai Creek, dzieląc historyczną część miasta na dwie dzielnice - Deira i Bar Dubai. Po stronie Deira znajduje się słynny złoty suk Dubai, na którego terytorium 300 firm jubilerskich prowadzi handel kamieniami szlachetnymi i metalami. (Taksówka wodna przez zatokę - od wioski dziedzictwa etnograficznego do stacji Sabkha na brzegu Deira. Dalej - pieszo do rynku złota, rynku przypraw i przypraw)

10. Plac Banyas (plac Banyaz lub Plac Nassera) z labiryntami ulic handlowych i sklepów sprzedających futra i elektronikę. (Pieszo od rynku złota - dalej od stacji czerwonej linii metra Unii do dowolnej stacji w centrum nowej części miasta)

Obejrzyj wideo: 8 NAJLEPSZYCH ATRAKCJI W DUBAJU w 2019 ROKU (Listopad 2019).