Dsquared2 to jazz, to glamour!

W październiku projektanci Dean i Dan Keiten zorganizowali czarującą imprezę w ADDRESS DUBAI MARINA. UWIELBIAJĄ WYSTAWĘ KUCHENNĄ I ICH OBRAZY SĄ ODTWARZANE, Z „CHODZĄCĄ ATRAKCYJNOŚCIĄ SEKSUALNĄ”. Faceci online w ekskluzywnym wywiadzie mówią, jak osiągnęli sukces w małym, modnym biznesie

Co od razu myślisz, gdy słyszysz o Dubaju?

Dean: Och, fajnie!

Dan: Dubaj to plac zabaw dla starszych dzieci. Miasto przypomina nieco Los Angeles lub Las Vegas, tylko bez kasyna! Masz wspaniałe parki rozrywki, centra handlowe, morze, jest nawet Ski Dubai! Dubaj można określić jako miasto wszystkiego „najbardziej-najbardziej”: „najwyższy budynek, najbogatsi ludzie, największy, najbardziej luksusowy ...

Dean: Dubaj jest surrealistyczny, to miejsce to fantazja!

Czy to Twoja pierwsza wizyta w Emiratach?

Dan: Myślę, że to już szósty lub siódmy.

Czy uważasz, że miasto ma szansę stać się światową stolicą mody, podobnie jak Paryż, Mediolan, Nowy Jork, Londyn, Moskwa i Pekin?

Dan: Dubaj to popularne miasto. Staje się centrum wydarzeń. Na przykład dziś wieczorem idziemy na wydarzenie z Francą (redaktorem naczelnym włoskiego Vogue Franco Sotsanni - red. Ok. Red.). Tutaj możesz kupić ubrania lub akcesoria z dowolnej kolekcji.

Dean: Dubaj ma potencjał. Jeśli w mieście pojęcie stylu i mody staje się szersze, to właśnie tak!

Dan: Oczywiście, ponieważ Dubaj obejmował prawie wszystkie aspekty: biznes hotelowy, sport, modę.

Dean: Miasto jest synonimem przyjemności. Nawet zakupy w Dubai Mall to przyjemne doświadczenie. Gdzie indziej możesz wstać o pierwszej w nocy i udać się na filiżankę kawy do centrum handlowego, oddać samochód lokajowi i pomyśleć: „Może czas iść do butiku?”. To nie jest normalne! Ale bardzo fajnie! Nigdzie indziej nie ma czegoś takiego.

Jak podoba ci się lokalna moda, na przykład dziewczyny w luksusowych projektantach abayas?

Dean: W moim rozumieniu są dziewicze, czyste, poprawne. To nie jest Ameryka, a tutaj zupełnie inna kultura, szacunek i status odgrywają ogromną rolę. W garderobie kobiety z Dubaju abaya jest niezbędnym elementem, jest częścią kultury.

Dan: Z drugiej strony uwielbiają modę. Ich styl mówi o ich stanie i statusie.

Dean: Są eleganccy i wyrafinowani.

Dan: Nawiasem mówiąc, makijaż u arabskich dziewcząt wygląda dobrze. Tak, lubią jasny makijaż, ale nakładają go gustownie i biorąc pod uwagę kolorystykę. Mają świetną technikę. Nie rozmazują twarzy!

Wracając do swoich korzeni, wiele kanadyjskich motywów wykorzystano w poprzednich kolekcjach. Czy to dla ciebie symboliczne?

Dan: Nasze kanadyjskie korzenie odróżniają nas od wszystkich innych projektantów mody.

Dean: Nigdy nie możesz zapomnieć, skąd pochodzisz, ponieważ jest to część twojej osobowości i ciebie.

Dan: Jesteśmy Włochami z urodzenia, a to jest również bardzo ważne. Ale wiesz, jesteśmy dumni z tego, kim jesteśmy. Jesteśmy jedynymi projektantami, którzy mają gwiazdę na Avenue of Stars w Kanadzie. Pierwsi projektanci doceniani przez nasz kraj. Powierzono nam przebieranie kanadyjskiej drużyny na olimpiadę, co jest świetne!

Dean: Dla wielu Kanada i moda są niezgodne. Ale wierzę, że wyeliminowaliśmy ten mit. Tak, z dumą biegamy na podium z roku na rok, stwierdzając, że jesteśmy Kanadyjczykami. Przed nami kraj naprawdę nie miał silnego DNA.

Dan: Bez względu na to, skąd pochodzisz, ważne jest, gdzie idziesz. To jest nasz główny motyw. Musieliśmy ciężko pracować, aby osiągnąć ten status. Wyobraź sobie wprawnego tancerza: porusza się tak łatwo, że wydaje się, że nie musi wykonywać kolejnego „pa”. To cały jego urok: to on pozwala ci wierzyć, że wszystko jest takie proste, chociaż jest to ciągła, trudna i wyczerpująca praca nad sobą.

Pokazy Dsquared2 są zawsze wypełnione elementami teatralnymi. Który film najbardziej Cię inspiruje?

Dan: Dorastaliśmy w latach 80. i byliśmy najmłodsi w rodzinie. Czasami potajemnie oglądaliśmy programy, na które chodziły nasze siostry. Ale dorastaliśmy w starym dobrym filmie z Hollywood. Inspiracje pochodzą również z małych gadżetów, dosłownie ze wszystkich stron.

Dean: Jako projektanci, podobnie jak gąbki, wchłaniamy wszystko, co dzieje się wokół nas.

Dan: Dziwne rzeczy mogą nam się przytrafić. Na przykład minęło 10 lat, odkąd wydaliśmy debiutancką kolekcję. A potem postanowiliśmy iść do kościoła.

Dean: Mówią, że religia i moda to tabu! Ale wiesz co? Projektanci przychodzą i odchodzą co roku, a jeśli uda nam się odnieść sukces i pozostać na powierzchni po 10 latach, jest tam ktoś, kto nadzoruje całą akcję i decyduje za nas. I musimy być wdzięczni.

Dan: Ktokolwiek zapyta o jego sukces, odpowie ci: „Dzięki Bogu!” Tak więc ta osoba ma pewien związek, związek z Wszechmocnym. I my też to mamy.

Dean: Właśnie dlatego poświęciliśmy jeden z naszych programów UNICEF-owi i przeprowadziliśmy kampanię promocyjną pod tytułem „Love Thy Brother” („Love your neighbour”). Był to pierwszy pokaz od wielu lat, kiedy wszyscy nasi bracia i siostry byli na pokazie. W naszej rodzinie jest ośmioro dzieci - pięć sióstr i trzech braci. To taka nieopisana energia! Niemal wszystkie chwile w życiu prowadzą cię do pewnego tematu w kolekcjach: tutaj widzisz latynoamerykańską pasję, tutaj - uroczą wysoką blondynkę na białym cadillacu. Inspiracja działa na poziomie podświadomości, jak drugi wiatr.

Co ciekawe, religia i moda to tabu. Absolutny banał, szczególnie na Bliskim Wschodzie.

Dan: Mogę sobie wyobrazić, że dziewczętom w abayach może być trudno opisać wydarzenia związane z modą. Ale szanują modę, a ona jest ich wyborem.

Wiem, że jesteście wielkimi miłośnikami muzyki.

Dean: Oh, muzyka ma ważne miejsce w naszym życiu. Jest katalizatorem nastroju. Czasami słyszę ulubioną melodię, która podnosi mój ton.

Dan: Wiele osób zastanawia się, dlaczego zawsze mamy dobry humor. Wszystko jest proste. Wsiadam do samochodu, włączam ulubioną falę, nucę. I to wszystko! Najnowsza kolekcja zawiera elementy muzyki latynoamerykańskiej, mambas z lat 50. i salsę.

Jakie trzy melodie możesz wyróżnić jako swoje ulubione hity?

Dean: Och, trudne pytanie!

Dan: Piosenka „Tylko nas dwoje”. Rozumiemy to, ponieważ jesteśmy dwoma braćmi, dwiema częściami nierozłącznymi i dwojgiem ludzi bardzo blisko siebie.

Dan: Zdecydowanie muzyka jest zawsze z nami. Kiedy byliśmy dziećmi, nasze siostry spacerowały po klubach, a my biegliśmy do nich w różowej sypialni i graliśmy nasze ulubione płyty taneczne. Dla nas był to nieznany świat. Kiedy słyszę hity tamtych lat, zabierają mnie do luksusowej sypialni z pięcioma różowymi łóżkami, gdzie ja i mój brat krążyliśmy przy muzyce.

Czy zrobiłbyś to profesjonalnie, gdyby nie moda?

Dean: Oczywiście! W tajemnicy planujemy projekt muzyczny w przyszłości.

Dan: Chcielibyśmy także zrobić projekt filmowy!

Nie mogę się doczekać! Dużo podróżujesz. Co powiesz na Moskwę?

Dan: Kocham Moskwę. Niedawno otworzyliśmy butik na Petrovce, mamy sekcję w centrum handlowym Mercury. Uwielbiam chodzić do galerii w Moskwie. W jednym z nich zobaczyliśmy arcydzieła Rubensa, piękne, masywne obrazy. Chociaż on (wskazuje na brata) wydaje się być obojętny (śmiech).

Dean: Rosjanie są wyjątkowi. Masz szaloną imprezę. I oczywiście modele z Rosji pracują nad naszymi programami, których używamy do pokazów i kampanii reklamowych. Są bardzo piękne.

Opowiedz nam o męskiej kolekcji nadchodzącego sezonu.

Dan: Poszliśmy do klubu jazzowego z lat 40. w Paryżu. Scena ożywa z czarno-białych fotografii, które były na zaproszeniach.

Dean: Rzeczy o ścisłym kroju, z miękkich tkanin, wielu kolorowych płaszczy i ręcznie robionych blezerów. Można je łączyć z szortami i ciężkimi butami. Każde zdjęcie uzupełnia czapka z wysokim topem. Użyliśmy miękkich, „bogatych” materiałów, które stają się częścią skóry. To kaszmir, jedwab, wełna. Okazuje się smukły, wyrafinowany obraz. Z połyskiem!

A co czeka naszych czytelników tej wiosny?

Dla kobiet zalecamy kolor! Latem musisz być jaśniejszy, a Rosjanki nie boją się słońca. Odpowiednie są dla nich jasne kolory, grafiki, brązowa opalenizna.

Dziekan: Zwróć uwagę na jaskrawe kardigany. Turkus i koral będą świetnie wyglądać na Rosjanach. Z naszej najnowszej kolekcji - gorset-bikini z jedwabiu i organzy, a także bluzy couture.

Dan: Nie bój się akcesoriów! W kolekcji jesienno-zimowej dziewczęta noszą dużą biżuterię z jasnymi kamieniami. Na wieczór wybierz płynne sukienki, smokingi i płaszcze. To jest jazz i to jest glamour!

Obejrzyj wideo: Dsquared2 AutumnWinter 2013-14 - Videofashion (Styczeń 2020).