Zakupy

Najszerszy wybór towarów i przystępne ceny, strefy wolnego handlu i niskie cła sprawiają, że Emiraty często nazywane są „rajem dla klientów”.

Liczne centra handlowe i rynki (Souk), supermarkety i pojedyncze sklepy oferują ogromny asortyment towarów po stosunkowo niskich cenach. Tutaj, między innymi, znajdziesz ogromny wybór złotej biżuterii, kamieni szlachetnych i półszlachetnych, beduińskich rękodzieła. Przy zakupie radzimy targować się w małych sklepach i marketach - cena początkowa może znacznie spaść.

ZEA - haute couture haute couture kraj, reprezentowanych jest tutaj wiele znanych na całym świecie marek. To prawdziwa przyjemność robić zakupy po niskich cenach, zarówno w drogich sklepach, jak i sklepach ogólnodostępnych.

Gdzie mogę dostać napoje alkoholowe?

Alkohol jest dostępny w restauracjach i barach hotelowych; jego ceny są porównywalne z Moskwą. Na wynos jest niedozwolone. W restauracjach, fast foodach i restauracjach zlokalizowanych w mieście (nie w hotelu) alkohol nie jest podawany.

W wyspecjalizowanych sklepach napoje alkoholowe mogą być kupowane tylko przez cudzoziemców mieszkających w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, którzy otrzymali pozwolenie od władz lokalnych i tylko w ramach ustalonego dla nich kontyngentu. W związku z tym możemy założyć, że alkohol, który został przywieziony lub zakupiony w Duty Free po przylocie do ZEA, jest wszystkim, na co turysta może liczyć.

Czy prezerwatywy są sprzedawane wszędzie w Emiratach?

Prezerwatywy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są swobodnie sprzedawane we wszystkich supermarketach i aptekach, a także na stacjach benzynowych.

Czy ZEA ma literaturę w języku rosyjskim?

W wielu hotelach i księgarniach dużych sklepów w Dubaju można kupić różnorodne książki w rosyjskich, błyszczące czasopisma, gazety.

Wymagaj kopii magazynu Emiratów Rosyjskich, który jest wydawany w ZEA w języku rosyjskim we wszystkich sklepach. Dla zaawansowanych użytkowników Internetu strona www.RuPublish.ru przedstawia wersje flash publikacji. Pamiętaj również, że czytelnia chaty i dział książki w supermarkecie to nie to samo.

Obejrzyj wideo: ZAKUPY DO SZKOŁY BACK TO SCHOOL 2019 (Listopad 2019).