TOP 10 atrakcji turystycznych w Abu Zabi

Większość osób odwiedzających Abu Zabi spodziewa się zobaczyć wydmy i błękitne wody zatoki. Są jednak zaskoczeni, gdy znaleźli tam dobrze rozwinięte miasto, w którym nowoczesność łączy się z historią.

1. Wielki Meczet Szejka Zayeda (Wielki Meczet Szejka Zayeda) znajduje się w pobliżu centrum miasta. Można go oglądać w każdy dzień oprócz piątku, od 10 rano. Wejście do meczetu jest bezpłatne. Kobiety zostaną poproszone o noszenie tradycyjnej odzieży damskiej Emirate: płaszcz (abaya) i szalik na głowie (sheila) w kolorze czarnym.

2. Obwód Yas Marina położony na sztucznej wyspie Yas. Część toru znajduje się wzdłuż promenady, a widzowie mogą oglądać wyścigi Formuły 1 z zacumowanych jachtów. Zaprojektowany przy użyciu najnowszych osiągnięć i zawiera 21 zwojów. Jego długość wynosi 5555 m. Najbardziej godną uwagi konstrukcją na torze jest luksusowy hotel 5 * Yas Marina z 500 pokojami. To pierwszy hotel na świecie, który znajduje się nad torem, zapewniając widzom niezapomniane wrażenia z wyścigu.

3. Prezydencki hotel Emirates Palace, którego najbardziej luksusowy nie znajduje się na całym świecie. Całe lobby pokryte jest złotym liściem. Hotel posiada 302 pokoje i 92 apartamenty, oszałamiając wyobraźnię swoim luksusem. Wycieczki wokół hotelu rozpoczynają się o 10 rano, koszt to 100 dirhamów (27,3 USD).

4. Historyczna wioska i szpital weterynaryjny dla sokołów. Heritage Village znajduje się obok Marina Mall. Częściowo - to działające muzeum, częściowo - prawdziwa wioska. Są sklepy rzemieślnicze, zwiedzanie muzeum z przewodnikiem. W szpitalu weterynaryjnym dla sokołów wszyscy zostaną poinformowani o tym upierzonym symbolu ZEA oraz o tym, jak Beduini wykorzystali te ptaki.

5. Deptak w Abu Zabi (Corniche) rozciąga się na 6 km, ma na swoim terenie parki, bujną roślinność i fontanny. Mieszkańcy i goście chętnie uprawiają na nim sport, jeżdżą na rowerach i rolkach lub po prostu spacerują wieczorem, idąc do przytulnych kawiarni.

6. Plac Al Ittihad - główna atrakcja tego miejsca - sześć rzeźbionych symboli świata arabskiego wyrzeźbionych z białego kamienia - armata, wieża strażnicza, pokrywa do przykrywania jedzenia, dzbanek do kawy, naczynie na wodę różaną i kadzidełka. Lubią tu chodzićturystów z moimi dziećmi i rób niezapomniane zdjęcia.

7. Galerie sztuki. Podczas gdy miasto czeka na otwarcie oddziałów Luwru i Muzeum Guggenheima na wyspie Saadiyat, lokalne środowisko artystyczne stale się rozwija i rozwija z powodzeniem. Miasto ma wiele niezależnych galerii.

8. Kryty park rozrywki Ferrari World Abu Dhabi znajduje się na wyspie Yas i jest największym na świecie. Ma ponad 20 atrakcji. Obok budynku parku znajduje się najszybsza na świecie kolejka górska o nazwie Formula Rossa, przyspieszająca do 240 km / h.

9. Al Ain Zoo znajduje się w Al Ain, Emirate of Abu Dhabi. Znajduje się na terytorium 400 hektarów i jest największym zoo na Bliskim Wschodzie. Jego główną „populacją” są zwierzęta i ptaki z pustyń Półwyspu Arabskiego. Rodzina kotów jest szeroko reprezentowana, w tym zagrożony biały lew. Zoo ma również terrarium i akwarium.

10. Góra Jebel Hafeet znajduje się na południu Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w pobliżu Al Ain, obok Sułtanatu Omanu. Jego wysokość wynosi 1163 metry. Wznosi się na pustyni i jest miejscowym zabytkiem i atrakcją. Na samej górze zbudowany jest hotel Mercury Al Ain.

Obejrzyj wideo: ABU ZABI - Zjednoczone Emiraty Atrakcji (Styczeń 2020).