Zenit zwycięzca Pucharu Świata w Matchworld w Dubaju 2012

PETERSBURG „ZENIT” ZŁOŻYŁ OLIMPIJSKI ZESPÓŁ KONTA UZBEKISTANU „BUNEDKOR” 5-0 NA OSTATECZNYM MECZU TURNIEJU W MECZU DUBAJ 2012, KTÓRE STAŁY SIĘ W AEOE.

W ostatnim maszcie „Zenith” w pierwszych 15 minutach mógł wygrać z dużym wynikiem, dzięki wyraźnie wyższemu poziomowi treningu, ale ograniczonemu tylko do jednego strzelonego gola. Danko Lazovic zdobył rzut karny za faul w ostateczności. Bramkarz reprezentacji Uzbekistanu, we własnym polu karnym, zniszczył Aleksandra Bukharova, niemal powodując poważne obrażenia. Następnym celem była publiczność, która musiała czekać około godziny gry. W drugiej połowie drugiej połowy, dzięki podwójnemu Alessandro Rosinie, „Zenith” podniósł wynik, który w ciągu trzech minut dodał jeszcze dwa gole od Danny'ego.

W dodatkowym czasie, znany z gry dla CSKA i „Torpedo” Alexander Heinrich, zorganizował mały program. Najpierw próbował wykonać rzadki wyczyn w piłce nożnej, grając karą. Ta próba się zawiesiła. Sędzia dał napastnikowi możliwość poprawy. Jednak Heinrich również nie wykorzystał drugiej szansy, kierując piłkę znacznie wyżej niż bramka. W drodze do finału „niebiesko-biało-niebieski” pokonał uzbecki „Bunyodkor” (2: 1) i drużynę olimpijską w Iraku (2: 1).

Po zwycięstwie trener Zenit Luciano Spalletti powiedział, że jest zadowolony z wyniku: „Udało nam się zrealizować to, co planowaliśmy: utrzymać wysokiej jakości gry i zyskać spokój ducha, co jest bardzo ważne. Po zakończeniu meczu poszedłem do szatni, ponieważ nagroda nie dotyczy mnie Zwycięstwo to zasługa chłopaków, ponieważ to oni „zasłużyli sobie”, poświęcili je, ale ja jestem tylko widzem. Widzów zwykle nie nagradza się. Chciałem też dodać, że cenimy sobie osiągnięty wynik. W Dubaju czujemy się wspaniale, pod względem warunków pracy i organizowania konkursów, w których bierzemy udział. ”

Po raz pierwszy Puchar Matchworld odbył się w Dubaju w zeszłym roku, a dzięki sukcesowi zawodów postanowiono zaprosić 8 drużyn piłkarskich do udziału w konkursie w 2012 roku. Mark Biolly, dyrektor zarządzający Pucharu, powiedział w wywiadzie, że koncentracja Dubaju na sporcie i obecność dobrze wyposażonych nowoczesnych stadionów sprawia, że ​​miasto jest doskonałym miejscem do organizacji wydarzeń sportowych na tym poziomie.

Obejrzyj wideo: Цветан Соколов в казанском "Зените"! Tsvetan Sokolov in "Zenit-Kazan"! (Może 2024).