Rząd ZEA skoncentruje się na rozwoju północnych emiratów

Władze ZEA postanowiły priorytetowo potraktować rozwój infrastruktury w północnych emiratach kraju, a mianowicie w Fujairah, Ras Al Khaimah, Ajman i Umm Al Quwain.

Minister gospodarki ZEA, Sultan bin Saeed Al Mansouri, powiedział, że „rząd federalny zwróci większą uwagę na rozwój gospodarki w północnych emiratach”. Według ministra władze ZEA będą dążyć do tworzenia nowych miejsc pracy w tym regionie dla obywateli tego kraju. Jako pierwszy krok rząd obiecał w marcu tego roku wydać 1,6 mld USD na rozwój systemów zaopatrzenia w energię elektryczną i wodę w północnym regionie ZEA.

Jak wiadomo, główna populacja koncentruje się w bardziej rozwiniętych emiratach Dubaju i Abu Zabi: bogata infrastruktura przyciąga zarówno cudzoziemców, jak i lokalnych mieszkańców. W związku z tym planowane jest zorganizowanie specjalnych projektów na rzecz rozwoju gospodarki w północnych emiratach, które pomogą zwiększyć poziom rozwoju infrastruktury i przyciągną więcej obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich do pracy tutaj w różnych sektorach.

Należy zauważyć, że pomimo stosunkowo niewielkiej liczby mieszkańców mieszkających w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ich dochód należy do najwyższych na świecie - wynosi ponad 47 tys. USD na mieszkańca.