Łyżwiarstwo figurowe w Dubaju

Złoty Puchar Dubaju w łyżwiarstwie figurowym 2013 odbył się na lodowisku największego na świecie kompleksu handlowo-rozrywkowego Dubai Mall. W sumie w zawodach wzięło udział 200 łyżwiarzy figurowych z 12 krajów. Dubajkę zaprezentowało dwóch uczniów szkoły łyżwiarstwa figurowego, akrobatyki i baletu Ice Stars Skating, które zdobyły nagrody: ośmioletnia Lisa Golding zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej, trzynastoletnia junior Amira Abdul Moati zajęła trzecie miejsce w kategorii „artysta”.

Zawodniczki przygotowali na start Antonina Paszkkowska, Honorowy Trener Ukrainy, sędzia międzynarodowy, były trener Oksany Bayul, Julii Obertas i Tatiany Wołosozhar. Warto przypomnieć, że szkoła łyżwiarstwa figurowego na lodzie w Dubaju jest zaangażowana w profesjonalne szkolenie łyżwiarzy figurowych i jest gotowa do utworzenia młodszego zespołu Zjednoczonych Emiratów Arabskich w celu wsparcia wysiłków rządu Dubaju w zakresie rozwoju sportu, turystyki sportowej i zdrowego stylu życia. W szkole możesz także wziąć udział w lekcjach baletu, gimnastyki, akrobatyki, ogólnych i specjalnych lekcji treningu fizycznego, aby przygotować młodszych łyżwiarzy na starty międzynarodowe.

Obejrzyj wideo: Wrocławskie lodowiska otwarte (Może 2024).