W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zdobył pierwszy na świecie automat do sprzedaży złota

Pierwszy na świecie automat do sprzedaży złota zaczął działać 13 maja 2010 r. W hotelu Emirates Palace w Abu Zabi.

Automat „Gold-To-Go”, pokryty na zewnątrz 24-karatowym złotem, rozdaje sztabki złota o wadze jednego, pięciu, dziesięciu gramów i jednej uncji (28,3 g). Ponadto w sprzedaży jest sześć rodzajów złotych monet o różnej masie, na których wygrawerowane są symbole stanów wydobywających złoto, między innymi Kanada, Australia, Republika Południowej Afryki i inne.

Cena jednego grama złota w automacie wynosi 175 dirhamów (47,8 USD), pięć gramów - 760 dirhamów (207,6 USD), uncji - 4645 dirhamów (1269 USD).

Według Thomasa Geisslera, dyrektora wykonawczego Ex Oriente Lux AG, który dostarczył „złotą” maszynę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, „dzięki tej nowej technologii złoto będzie dostępne publicznie” i „jego tajemnica zostanie ujawniona”.

Niemiecka maszyna „Gold-To-Go” jest jak dotąd jedyną na świecie. Jest wyposażony w najnowsze zabezpieczenia, w tym najnowsze oprogramowanie do przeciwdziałania praniu pieniędzy. Ponadto maszyna może śledzić cenę złota na rynku międzynarodowym, dzięki wbudowanej stronie internetowej, która dostarcza aktualne informacje co dziesięć sekund. Informacje o cenie złota są wysyłane do witryny co dziesięć minut.

Obejrzyj wideo: Zjednoczone Emiraty Arabskie (Listopad 2019).