Wiadomości

Matka Anny Feschenko, która zajęła drugie miejsce w konkursie Miss Moskwy w 2016 roku, skontaktowała się z policją. Napisała oświadczenie o zniknięciu 17-letniej córki po tym, jak dziewczynka odmówiła powrotu z Dubaju. Później młoda królowa piękności wciąż się kontaktowała. Anna Feschenko wyjechała do Dubaju 28 sierpnia 2016 r. Na podstawie biletu otrzymanego jako nagroda za tytuł.

Czytaj Więcej

W tym tygodniu ZEA przedstawili plan działania, który pozwoli temu krajowi stać się jednym z wiodących krajów na świecie pod względem równowagi płci do 2021 r. Inicjatywa ta dotyczy zarówno sektora prywatnego, jak i publicznego, powiedziała państwowa agencja informacyjna WAM. Opierając się na najlepszych międzynarodowych praktykach i zaleceniach krajów członkowskich Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), kierownictwo będzie wspierać ZEA w tworzeniu sprzyjającego środowiska zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Czytaj Więcej

W niedzielę przed sądem procesowym pojawiło się siedem osób za przekupienie inspektora celnego w porcie Jebel Ali w Dubaju w październiku ubiegłego roku. Jeden z oskarżonych, 26-letni mężczyzna pochodzenia arabskiego, zaprzecza zarzutom usiłowania przekupienia urzędnika za 600 tysięcy dirhamów (163,3 tysięcy dolarów), zaproponowanym przez syryjskiego kierownika za przekazanie sześciu pojemników z drzewem sandałowym skonfiskowanym w porcie.

Czytaj Więcej

Du ogłosił w sobotę, że rozpoczęcie sprzedaży nowego iPhone'a 8 i iPhone'a 8 Plus w sklepach zostanie otwarte 23 września. Możesz zamówić w przedsprzedaży na oficjalnej stronie od 15 września. iPhone 8 i iPhone 8 Plus to iPhone nowej generacji o nowym designie, wykonany ze szkła i aluminium w trzech wersjach: szarej, srebrnej i złotej.

Czytaj Więcej

Dubaj, ZEA. Na najwyższej górze Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Jebel Jais (Ras Al Khaimah) - odbędzie się koncert „Vivaldiano - miasto luster”. Pokaz 3D odbędzie się na wysokości 1600 metrów nad poziomem morza, specjalnie na niego zostanie zamontowana scena. Unikalny program koncertowy oparty na muzyce barokowej z nowoczesnym brzmieniem i rockową energią.

Czytaj Więcej

Zgodnie ze strategią zapewniania pasażerom wyjątkowo doskonałego doświadczenia i poprawy ekologiczności, linie Emirates Airlines z ZEA „wypaliły” ostatnie samoloty Airbus A330 i A340, stając się pierwszą i jedyną linią lotniczą na świecie, która obsługuje flotę składającą się wyłącznie z Airbusa A380 i Boeinga 777 w lotach pasażerskich.

Czytaj Więcej

Z okazji uroczystego przyjęcia w formie bufetu w jednym z symboli Dubaju, „7-gwiazdkowego” hotelu Burj Al Arab, nowy rekord świata ustanowił zarząd zakładu we współpracy z AmStur Caviar. Hotel otworzył puszkę VIP kawioru cesarskiego naturalnego pochodzenia o wadze 17,86 kg. Słoik został nazwany „Mashenomak” na cześć „wielkiego białego jesiotra” z indiańskiej legendy.

Czytaj Więcej

Dubaj, ZEA. Pierwsza szkoła na świecie, która uczy tradycji sokolnictwa, jego standardów i etyki, otworzyła się w oazie Al Ain. Nazwa instytucji pochodzi od Mohammeda bin Zayeda (Al Nahyan, książę koronny Abu Zabi i zastępca naczelnego dowódcy sił zbrojnych ZEA). Jego celem jest zachowanie dla przyszłych pokoleń dziedzictwa i historii zarówno Emiratów, jak i całego Półwyspu Arabskiego.

Czytaj Więcej

Dubaj, ZEA. Restauracje sieci restauracji Jumeirah Group Group zapraszają wszystkich prawosławnych chrześcijan do świętowania Bożego Narodzenia - w dniach 6 i 7 stycznia. W restauracji Arboretum dwa kolejne wieczory - wieczory z owocami morza (295 dirhamów na osobę, od 19.00 do 23.00). Świąteczne wieczory będą również obchodzone w restauracjach Hanaaya i Latitude.

Czytaj Więcej

Dubaj, ZEA. Dubajska policja rozpoczęła dochodzenie w sprawie sensacyjnego incydentu z udziałem rosyjskiej modelki Victorii Odintsova, która zasłynęła z ekstremalnej sesji zdjęciowej na dachu Wieży Cayan. Film, w którym dziewczyna wisi bez ubezpieczenia na dachu 306-metrowej wieży w dzielnicy Dubai Marina, zyskał ponad 2 miliony wyświetleń na YouTube, a także około 500 tysięcy na koncie @viki_odinrcova na Instagramie.

Czytaj Więcej

W Dubaju dziewczyna została uratowana przed śmiercią ze względu na fakt, że jej subskrybenci terminowo powiadomili policję o filmie opublikowanym na Twitterze, w którym użyła dużej liczby tabletek, próbując popełnić samobójstwo. Kamil Butti Al Suwaydi, pracownik specjalnego wydziału policji, powiedział, że gdy tylko centrum dowodzenia otrzymało informacje o usiłowaniu samobójstwa, zespół ratunkowy rozpoczął proces identyfikacji ofiary za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Czytaj Więcej

Dubaj, ZEA. Otwarty w Dubaju 100-osobowy szpital Medcare dla kobiet i dzieci, którego główną cechą jest to, że zatrudnia tylko kobiety: zarówno lekarzy, jak i personel pielęgniarski - tylko około 500 osób. Szpital specjalizuje się w położnictwie, ginekologii, pediatrii, gastroenterologii, endokrynologii, urologii, chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, dermatologii i stomatologii.

Czytaj Więcej

Dubaj, ZEA. Emiratowa projektantka mody Mona Al Mansouri uszyła suknię wieczorową z wizerunkiem prezydenta Rosji Władimira Putina, gdzie uchwyciła ją anielskimi skrzydłami. Według projektantki mody zainspirowała ją osoba, która przynosi spokój, budzi zaufanie i uosabia przyszłość. „Świat potrzebuje anioła, wystarczy walczyć - potrzebujemy pokoju i nadziei” - powiedziała Mona.

Czytaj Więcej